100_46595 лютого в приміщенні районної ради відбувся “круглий стіл”, в роботі котрого на цей раз взяли участь і податківці на чолі з новим начальником Менської ОДПІ Вадимом Старєйшинським.

Обговорювати, що було першим, курка чи яйце, навряд чи варто. А от питання про те, що нам в першу чергу потрібно – віднімання, централізація і розподіл, чи примноження, децентралізація і самоврядування – варто.

Наше минуле і сьогодення має чіткі ознаки першого підходу. Податки збираються та відправляються до бюджету. А потім їх ділять і в дуже урізаному та загальмованому вигляді повертають назад.

Ділять не тільки податки. Приміром, в центрі міста збудовано велике приміщення по обліку і розподілу робочих місць.

Але, чим більше віднімають, централізують і ділять, тим менше стає отого самого, що мають ділити. Що ж, цілком закономірні тенденції для радянської і пострадянської системи.

Звісно, було б дуже добре, якби всі поміркували і прийшли до висновку, що вкрай необхідно систему міняти на таку, котра забезпечила розвиток найбільш розвинутих на сьогодні країн, на систему з пріоритетом примноження, заохочення ініціативи і самоорганізації. На жаль, далеко не кожен сьогодні здатен поглянути на ситуацію стратегічно і швидко перейти від вузьковідомчих інтересів до загальнонаціональних.

Але на сьогодні Менщина може пишатися активною і відповідальною позицією як підприємців, так і районного керівництва, позицією спрямованою на виживання та творення більш успішного майбутнього.

Сподіваюся, з часом системні глибокі аналізи соціально-економічних процесів в районі стануть предметом головного зацікавлення менян.

А поки-що пропоную увазі користувачів сайту Нашого слова відеозвіт про Круглий стіл від 5 лютого 2014 року:

І ще, не забуваймо, що 20 лютого в районному будинку культури загальні збори менян. Сподіваюся, що розумна, активна й відповідальна позиція мешканців міста дозволить проаналізувати стан міських справ і прийняти відповідні рішення.

Коментарі закриті.