Кошти від радіодиктанту надійдуть бійцям АТО
Районна гімназія за кілька хвилин до початку радіодиктанту. Катя Панасенко і Настя Демиденко з 11-Б класу готові до серйозної роботи.
Напередодні Дня писемності та мови, 7 листопада, уже чотирнадцятий раз відбувся Всеукраїнський диктант національної єдності. Писали його і жителі Менщини.

Трішки історії

День української писемності та мови відзначається 9 листопада. Свято встановлене указом глави держави 1997 року на честь Нестора Літописця. І ось уже 14 років поспіль українське радіо проводить спеціальний захід до цього свята – радіодиктант, в якому можуть взяти участь усі бажаючі. Ті слухачі, кому вдавалося написати запропонований текст без помилок і першими надіслати його до редакції радіо, нагороджувалися спеціальними преміями і призами.

Традиційно і цього року радіодиктант читав автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Написання супроводжувалося двогодинним марафоном у прямому ефірі, а в прес-центрі Національної радіо­компанії його писали спеціально запрошені громадські діячі, митці та політики.

У 2014 році всі кошти, потрібні для проведення цієї акції, – від грошових премій переможцям до кошторису, необхідного для пересилки поштою призів, – вирішено переадресувати бійцям АТО. Тобто, вперше за 14 років українці писали диктант не за призи чи премії, а лише в ім’я ідеї.

Диктант був складний

Як повідомила «Нашому слову» методист райметодкабінету відділу освіти Менської РДА Надія Біглєцова, цього року в нашому районі Всеукраїнський диктант національної єдності писали близько десятка шкіл. Звичайно, не всі учні цих навчальних закладів були учасниками заходу – текст диктанту має певний рівень складності.

Зокрема, в районній гімназії до радіо­диктанту долучилися 15 старшокласників. Про те, як він проходив, розповіла заступник директора цього навчального закладу Ніна Котченко:

– Наші учні дев’ятих – одинадцятих класів зголосилися спробувати свої сили за власним бажанням. Звичайно ж, попередньо зваживши свої можливості.

Саме написання радіодиктанту відбувалося в спеціально відведеній класній кімнаті, де було встановлено якісний радіоприймач і налаштовано його на хвилі першого каналу Національної радіокомпанії. О 13.10 гімназисти мали змогу послухали передачу, в якій прозвучали висловлювання відомих людей про роль української мови для розвитку нашої держави взагалі і про значення конкретно самого радіодиктанту.

Пояснювалися в цій передачі також і деякі особливості пропонованого для написання тексту – до речі, цього року він був присвячений 90-річчю українського радіо. Текст диктанту був у межах 100 – 120 слів і доволі складний для написання, але наші вихованці упоралися з ним досить успішно.

До сказаного Ніною Віталіївною слід додати ще одну деталь: щоб гімназисти взяли участь у цій акції, вона принесла з дому власний радіоприймач…

На різні політичні акції багате нині наше життя. Не секрет, що багато з них, попри свої народолюбиві гасла, направлені далеко не на благо народу. Про об’єднуючу місію радіодиктанту говорить один факт – щороку його пишуть все більше наших співвітчизників.

«Всеукраїнський радіодиктант – це гарна можливість не лише перевірити свої знання, а й відчути себе частиною якогось цілісного живого організму», – написала у відгуку учениця 11-Б класу районної гімназії Катя Панасенко. Хіба скажеш точніше?

Коментарі закриті.