Сільськогосподарський виробничий кооператив (СВК) «Молоко-Мена» існує лише півтора року, а похвалитися вже є чим. Він не просто об’єднав власників корів-годувальниць, а ще й допомагає своїм учасникам. А тим, хто в передовиках, – нагороди.

«Один в полі не воїн» – стверджує вивірене віками українське народне прислів’я. Це давно визнали всі мудрі люди. Так і кооперація здатна вирішити завдання, які одному господарю не завжди під силу: заміна поголів’я більш якісним, закупівля дешевших кормів, придбання обладнання для власної міні-ферми, надання ветеринарної допомоги, обладнання кооперативних молочарень. Членство в кооперативі також дає змогу отримувати кваліфіковані консультації ветеринарів та інших фахівців.

Саме цими корисними для індивідуальних здавачів молока справами і займається кооператив «Молоко-Мена», який об’єднує власників корів у восьми районах нашої області.

– Кожен член кооперативу отримує квартальні виплати в розмірі п’яти відсотків від вартості зданого молока, має можливість придбати зерно за пільговими цінами, – ділиться досягненнями голова СВК «Молоко-Мена» Віталій Школьний. – Один раз на рік можна отримати відшкодування витрат на осіменіння ВРХ у сумі 150 грн. на кожну корову. Планові щеплення худоби та видача довідки про епізоотичне благополуччя господарства (на мастити) оплачується кооперативом на рахунок ветлікарні. Після фактичного року перебування в кооперативі власник корови отримує орендну плату у сумі 200 гривень.

– Може, і не все завжди виходить так, як хотілось би. Так не все ж зразу, – каже Віталій Школьний. – Люди зрозуміли свою вигоду: якщо на початку діяльності в кооперативі було менше півтисячі осіб, то зараз – 1045 постійних членів, які утримують 1145 голів ВРХ. За 2011 – 2012 роки в кооперативі «Молоко-Мена» вироблено 2915 тонн молока!

Кооператив надає безвідсоткові позики на придбання корів та доїльних апаратів. За час його існування надано 27 позик на суму 119 800 гривень, за які господарями придбано три доїльні апарати та 24 корови.
– Я брав дві позики в кооперативі на загальну суму 13 тисяч гривень, – розповідає власник 10 корів та член СВК «Молоко-Мена» з 2010 року житель Осьмаків Василь Чуб. – Нормально. Розрахувався вчасно і без великої напруги. Планую ще одну корову придбати, то знову заяву на кредит написав.

Уже вдруге отримала позику і Ольга Небесна з Блистови.

А ще правління кооперативу заохочує найактивніших своїх учасників: визначено 12 премій за кількість та якість зданого протягом року молока. Серед 12 найкращих – п’ятеро жителів Менщини. Голова кооперативу Віталій Школьний та керівник відділу по роботі та розвитку Ігор Дондик особисто привітали переможців: Василя Чуба та Василя Савченка з Осьмаків, а також трьох господинь з Блистови. Взагалі, Блистівський осередок кооперативу визнано одним з кращих.

Коментарі закриті.