Наразі у Збройних Силах України проходять військову службу понад 110 тисяч контрактників, і їх число надалі зростатиме.

У цьому переконаний тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара райвійськкомату майор Сергій Попов.

За його словами, одним зі стимулів для вступу на контрактну службу є достатньо високе грошове забезпечення, яке стрімко виросло після Нового року. Якщо раніше звичайний солдат за місяць отримував максимум 2,3 тисячі гривень, то зараз – не менше семи тисяч. А рядові військовослужбовці, залучені в АТО, отримують щонайменше 10,3 тисячі за місяць, командир відділення – молодший сержант отримує від 8000 та 11900 гривень, командир взводу – лейтенант – від 9500 та 15000 гривень, командир роти – капітан – від 11000 та 18300 гривень, командир батальйону – полковник – від 13000 та 21200 гривень.

При цьому з вищевказаних сум вираховується тільки 2,6% єдиного соціального внеску і більше жодних відрахувань.

– Я, звісно, можу помилятися, але чи є у нашому районі можливість подібного заробітку? – зазначає Сергій Попов. – Окрім того, збільшення оборонного бюджету дає змогу говорити, що військовослужбовці будуть ситі та одягнуті, озброєні та підготовлені, у тому числі й іноземними фахівцями.

Вимоги до кандидатів на вступ на контракт не змінилися. Це громадяни чоловічої статі віком від 18 до 40 років, які визнані придатними за станом здоров’я до проходження військової служби і мають відповідну фізичну підготовку, пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби: військовослужбовці, які прослужили на строковій військовій службі не менше шести місяців; громадяни призов­ного віку, які мають вищу або професійно-технічну освіту і не проходили строкової військової служби; військовозобов’язані, а також жінки, які придатні за станом здоров’я до проходження військової служби в мирний час, не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою – на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу.

І, звичайно ж, офіцери запасу, які не досягли граничного віку перебування на військовій службі, – на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу.

– Звертаючись до раніше демобілізованих, хочу нагадати, що під час проведення АТО Міністерству оборони дозволено присвоювати в порядку заохочення учасникам антитерористичної операції чергові військові звання до полковника (капітана 1 рангу) включно незалежно від займаної посади та строків вислуги у відповідному званні, – повідомив Сергій Попов. – Тут є про що задуматись, адже офіцер має право, наприклад, на включення до квартирної черги чи компенсації за піднайом жила тощо. Додам, що з початку 2016 року бажання вступити на контракт виявили з півдесятка жителів району, а декілька вже відправилися до військових частин.

Коментарі закриті.