Подружжя Сіренків з Локнистого мають у своєму господарстві чотири корови. Ще наприкінці минулого року подали документи на відшкодування коштів за придбання доїльного апарату. І досі чекають.

Про покупку не шкодує

– Минулого року я прочитала в «Нашому слові», що селянам, котрі мають у господарстві не менше трьох корів і купили український доїльний апарат, віддадуть за нього гроші, – розповідає Ніна Сіренко. – Зраділа, бо важко стільки корів доїти вручну. Кинулися збирати документи. У районному сільгоспуправлінні мені сказали, що документи прийматимуть лише до 5 грудня. Ох і наклопоталися! У Києві замовили доїльний апарат, подали заявку 4 грудня. І стали чекати. Вже навесні поцікавилася: тож коли гроші будуть? Сказали чекати. А тоді у другій половині липня телефонують мені із сільради: поновіть документи на корів, бо дотацію не отримаєте. Нічого собі! Це ж знову стільки часу витрачати, грошей на дорогу. Робити нічого – знову поїхала до Чернігова у Центр ідентифікації худоби. І знову кваплюся встигнути до 20 серпня, бо сказали, що тоді точно гроші отримаємо. Аж куди там! Немає грошей. Знову дзвоню у райуправління – та ж сама відповідь: чекайте. Тоді телефоную в область: сказали, що затримка через невчасне поновлення довідок. Та звідки ж я знала, що їх поновлювати треба було? Отака катавасія. Грошей і по цей день немає…

Жінка не шкодує, що купили доїльний апарат, він їм дуже потрібний у господарстві. От тільки клопотатися за дотацію вже втомилася. І не розуміє, чому їхня родина повинна так довго чекати. При тому, що в інших областях люди вже давно гроші отримали.

Гроші будуть

За словами начальника управління агропромислового розвитку РДА Павла Терентієва, до кінця року усі селяни, котрі подали документи на відшкодування за придбані доїльні установки, повинні отримати обіцяні державою кошти. Таких у районі вісім родин.

– Подані документи роз­глянула й ретельно перевірила спеціально створена комісія, усі заявки передані на об­ласть, – запевнив Павло Олександрович.

Нагадаємо, що постановою Кабміну №342 від 23 квітня 2012-го була затверджена програма по відшкодуванню вартості закуплених у 2011 – 2012 роках доїльних апаратів. На державні компенсації можуть розраховувати сільгоспвиробники, які придбали установки індивідуального доїння вітчизняного виробництва і мають у своєму господарстві не менше трьох корів. Даною програмою передбачено, що власник доїльної установки отримує від держави відшкодування у межах фактичних витрат на її закупівлю, але не більше п’яти тисяч гривень.

Документи ще приймають

До 1 грудня в області продовжується приймання документів від селян на часткове відшкодування за придбані установки індивідуального доїння.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України запевняють, що кошторис на ці виплати не обмежений, грошові компенсації будуть виплачені усім, хто подасть документи в установленому порядку.
Щоб отримати компенсацію, необхідно подати до управління агропромислового розвитку райдержадміністрації такі документи:

– довідку про кількість корів;

– копії паспортів ВРХ і ветеринарних карток до них;

– витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

– копії платіжних документів;

– техпаспорт на доїльний апарат;

– копії паспорта особи;

– довідки про відкриття поточного рахунку в банку;

– документ про реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб.

За словами спеціаліста з розвитку бізнесу в тваринництві управління агропромислового розвитку РДА Тетяни Мороз, до кінця жовтня в район надійде 24330 грн. для виплати часткового відшкодування витрат на закупівлю установок індивідуального доїння. Кошти отримають вісім родин. І Сіренки – також.

Коментарі закриті.