Комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку Менської ОТГ була проведена 20 червня.

Перше враження від комісії соціально-економічного розвитку дуже позитивне. Справа навіть не в кваліфікованості й досвідченості більшості її членів, хоча й це дуже важливо, справа в їхній психологічній орієнтованості на знаходження корисних громаді рішень, на об’єднання зусиль заради цього.

Подивіться, як Роман Бутенко веде засідання, як максимально використовує потенціал членів комісії для роботи. І порівняйте з поведінкою голови громади, який інколи заходив до кабінету, котрий, замість конструктивних пропозицій та намагання об’єднати потенціал і зусилля присутніх волів діяти в режимі звинувачень для протистояння.

Минуле й майбутнє. Минуле, радянсько-пострадянське минуле, – це знищення іншої думки заради панування своєї, керівної. Майбутнє – це обговорення різних позицій з метою знаходження якнайкращої.

Приміром, автор поцікавився, чому голові райради інтенсивність встановили на рівні 10%, а голові ОТГ планується 50% (3 год, 03 хв. 30 сек.)? Роман Олексійович відповів, що в останнього обсяг роботи більший. Автор матеріалу вважає, що за обсяг роботи призначають заробітну плату, а надбавку за інтенсивність встановлюють за діяльність по якнайкращому виконанню тієї роботи. Автор категорично не згоден в даному питанні з точкою зору Романа Олексійовича, але вдячний йому за відповідь. Тепер залишається подивитися, як це питання буде розглянуто на сесії, чи буде депутатами проаналізовано якість та інтенсивність конструктивної діяльності (якщо таку знайдуть) Геннадія Примакова при встановленні йому розміру надбавок, чи нададуть їх без такого аналізу. Як сказав Валерій Кравцов, сесія покаже.

Втім, головне значення мають не надбавки, а та якість роботи, котра буде чи не буде забезпечена діяльністю ради об’єднаної громади. Попереду завдання просто неймовірні за своєю складністю. І найперше – це консолідація всієї громади заради власного блага, її об’єднання навколо спільних цілей та інтересів. А це зробити можна лише шляхом розвитку місцевого самоврядування, розвитку вуличкомів, ОСНів, різних громадських об’єднань та політичних організацій основаних на ініціативі знизу, ініціативі людей, їх розумі й компетентності. Саме така діяльність має прийти на зміну політиці піару і популізму та протистояння й ворожнечі заради домінування вузького кола осіб над громадою.

Таке бачення автора. Те ж, хто і як діятиме з обраних депутатів, як пояснюватиме спрямованість своїх дій, побачимо.

Прошу до перегляду:

 

Коментарі закриті.