Менська виправна колонія №91При районній держадміністрації створена і діє спостережна комісія, основними завданнями якої є організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання.

На даний час комісія налічує 17 осіб, дев’ять із яких є представниками громадських організацій та громадськості, повідомили «Нашому слову» в райдержадміністрації.

Спостережна комісія РДА бере участь у спільній програмі Євросоюзу та Ради Європи «Посилення боротьби з жорстоким поводженням і безкарністю», яка запроваджується на території п’яти областей України.

На території району розміщено дві установи виконання покарань: Менська виправна колонія №91 (смт Макошине) та Домницький виправний центр №135. Члени спостережної комісії періодично бувають у моніторингових візитах у цих установах, під час яких здійснюється огляд житлових приміщень, виробництва, їдальні, клубу, бібліотеки, лазні, дисциплінарного ізолятора та ін. Порушень умов утримання засуджених комісія не виявляла.

Минулого року було проведено 48 засідань комісії. Представники тричі виїжджали до Менської ВК №91 для зустрічей із засудженими на їх запрошення.

Питання, які ставили засуджені перед спостережною комісією, стосувалися сприяння у застосуванні пільг у вигляді заміни покарання більш м’яким, сприяння у етапуванні їх до спеціалізованої колонії для проведення лікування.

Також членами комісії був відвіданий засуджений, який оголосив голодування. За сприяння комісії він припинив свою акцію і висловив прохання щодо подальшого нагляду за умовами його утримання. Комісія здійснювала супровід засудженого до моменту його умовно-дострокового звільнення.

На початок цього року на обліку спостережної комісії перебувало 11 осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарань.

Спостережна комісія запрошує до співпраці громадські організації та громадян, які бажають взяти участь у роботі комісії.

Коментарі закриті.