На городі чи на природі нам дошкуляють комарі та мошки. Цього року через дощову погоду їх розвелося тьма-тьмуща. «Наше слово» дізнавалося як уберегтися від набридливих кровопивць.

3265Відлякати

Для початку можна влаштувати димову завісу за допомогою спеціальної спіралі. Вона починає діяти одразу після підпалення. Такі спіралі не гаснуть від легенького вітерцю і захищають протягом шести годин.

Зіпсувати апетит крилатим вампірам допоможуть так звані репеленти. До них належать креми, лосьйони, мазі, гелі та спреї. Їх слід наносити на відкриті ділянки шкіри чи на одяг, ефект триватиме протягом двох – п’яти годин. Більшість репелентів не рекомендують наносити дітям до трьох років. Для них є спеціальні креми та лосьйони. Можна скористатися і цілком натуральними засобами – ароматичними маслами (лаванди, анісу, гвоздики, чебрецю).

Нема нічого гіршого, ніж безкінечне пронизливе дзижчання у нічній тиші. Допоможе спокійно поспати електрофумігатор. Цей невеликий апарат розігріває пластину, просочену спеціальним протикомариним складом. Пластина виробляє легкий запах, неприємний комахам. Окрім фумігаторів, існують ще ультразвукові пристрої, які відтворюють звук, що відповідає комариному сигналу тривоги.

32654458

Не пускати

На зміну не дуже надійній марлі на вікнах прийшли антимоскітні сітки (у народі їх називають просто «москітними»). Такий захист на вікнах чи балконах не тільки вбереже вашу оселю від різноманітних комах, а й затримає пух, пилюку, пилок рослин. Сітка дає ефект «невидимого захисту»: не створює бар’єру для доступу та циркуляції свіжого повітря і забезпечує нормальну видимість та всі переваги відкритого вікна.

Щоб не свербіло

Якщо вас все ж покусали комарі та мошки, не обов’язково розчухувати руки та ноги до кривавих ран.

– Обробіть місця укусів борним спиртом або змастіть кремом «Псило-бальзам», – радить лікар-дерматовенеролог центральної райлікарні Наталія Россомаха. – «Псило-бальзам» можна використовувати для лікування укусів комах навіть у маленьких дітей, для цього засіб слід розмішати з невеликою кількістю дитячого крему.

– Особливо небезпечні укуси комах для алергиків, – продовжує Наталія Володимирівна. У тяжких випадках при виникненні значних набряків хворих лікують гормональними препаратами у вигляді мазей та ін’єкцій.

Чому «дівчата» кусають дівчат?

Комарів приваблює запах молочної кислоти, тому вразливими до їхніх укусів є діти. Зважають комахи і на тепловіддачу через шкіру. У жінок вона більш виражена, ніж у чоловіків, тому і кусають представниць прекрасної статі частіше. Смокчуть кров лише самки – вона потрібна їм для виношування потомства. Комарі-самці харчуються нектаром квітів.

Коментарі закриті.