Позаминулої неділі менська футбольна команда «Кооператор» відсвяткувала своє 25-річчя.

245622


«Команда молодості нашої»

«Кооператор» був організований у травні 1985 року при райспоживспілці. Його засновниками стали нині покійний директор коопунівермагу Юрій Москалець, директор міськкоопторгу Володимир Томіленко та старший товарознавець Юрій Пилипенко. До речі, саме Юрій Петрович був першим капітаном команди.

За словами Юрія Пилипенка, протягом 25 років існування «Кооператор» неодноразово ставав переможцем і призером різноманітних футбольних змагань, які відбувалися в районі. Гравці команди Петро Карпенко, Михайло Овсянніков, Олександр Левицький, Сергій Морозов, Вадим Кожедуб та інші гідно представляли наш край на обласному рівні.

За словами Володимира Томіленка, на святкування 25-річного ювілею зібралося близько 25 чоловік: ветерани та діючі гравці. Відзначали свято на природі. Як завжди, на зустрічі панувала дружня атмосфера та лунав незмінний гімн «Кооператора» – «Команда молодості нашої».

Одна сім’я

– Гравці «Кооператора» завжди разом відзначають дні народження, гуляють на весіллях та проводжають своїх колег до армії, – розказує капітан команди Сергій Морозов. – Більше того, члени нашої команди дружать сім’ями, навіть допомагають один одному по господарству: на будівництві чи на городі…

Сергій Морозов почав грати в команді у середині дев’яностих років, будучі школярем. На початку нинішнього десятиліття він став капітаном команди.

– Не пам’ятаю такого, щоб хтось із старших гравців нашої команди ображав молодших чи кричав на них за помилки, – розказує він. – У команді завжди панує атмосфера дружніх стосунків, взаємодопомоги і підтримки. Девіз «Кооператора»: «В дружбі – наша сила». На мою думку, все це є заслугою засновників команди. Наші ветерани – надзвичайні люди.

Наприклад, я досі не знаю кращого воротаря, ніж Михайло Овсянніков. Валентин Дякович – це взагалі «ура-ган» – кращий нападаючий. На жаль, через отримані травми він залишив футбол. Олександр Воробей – мій учитель, кращий захисник та півзахисник. Він відбирав м’ячі віртуозно та чисто. Петро Перегуда – душа команди, він завжди заряджає гравців позитивною енергією. Олександру Левицькому вже за 50 років, проте ще у минулому році він грав у команді на рівні з молодими. Віктор Носовець забивав головою голи так, як інші й ногою не могли. Нападаючий Андрій Данюк міг сам обіграти півкоманди суперника і забити гол. Захисника Олександра Турчина суперникам обійти було нереально.

Також хочеться відзначити Володимира Радченка, Володимира Соломка, Олександра Гузу та Олега Осику.

У цьому році у «Кооператор» прийшло дев’ятеро молодих гравців. За словами капітана, наразі найкраще себе показали Ігор Манченко, Павло Калюжний та Віктор Сидорович.

Тренуються весело

– Однією з наших давніх традицій є щонедільні тренування на вулиці, – продовжує Сергій Морозов. – Після закінчення футбольного сезону ми за будь-якої погоди тренуємося на стадіоні, навіть якщо на дворі мороз і поле до колін закидане снігом. Більше того, у таких умовах навіть цікавіше грати. Так насміємося і зарядимося енергією, що сил вистачає на цілий тиждень. Можна сказати: живемо від неділі до неділі.

До речі, ще однією особливістю нашої команди є те, що наші гравці ніколи не грали за гроші і не будуть цього робити. Ми граємо в футбол для задоволення.

IMG_1040“Колгоспна правда”, 21 жовтня 1986 року.

IMG_1042

IMG_1043

IMG_1044

IMG_1045

IMG_1046

IMG_1047

IMG_1048

Фото Сергія Лавського та з архіву Володимира Томіленка.

Коментарі закриті.