Комахи і мошки доводять до лікарніЧерез надмірну вологість та сприятливі умови для розмноження у наших місцях розвелося дуже багато комарів та мошок. Кусаються так часто і дошкульно, що людям доводиться звертатися по допомогу до медиків.

Як уникнути комашиної небезпеки та полегшити стан після укусів? Про це читачам найближчої газети розповіла лікар-дерматовенеролог центральної райлікарні Наталія Росомаха:

– Протягом останнього часу у мене на прийомі було з півдесятка людей, яким комахи завдали прикрощів. Стільки ж потерпілих звернулося до приймального відділення. А скільки просто махнуло рукою, перетерпіло! Тим більше, ніколи людям їхати до міста. І дітям, і дорослим дошкуляли нестерпний свербіж, почервоніння шкіри. За таких обставин виникає також набряк, папульозний висип (червоні плями).

За словами лікаря, якщо людина після укусу комахи почувається надто зле, у неї виникає задишка, затруднення дихання та запаморочення, необхідно негайно звернутися по лікарську допомогу. Інакше сильна алергічна реакція може призвести до біди.

Якщо ж стан покусаного особливого занепокоєння не викликає, можна скористатися гормональними мазями (гідрокортизон, молескін, кремген). Дітям потрібні спеціальні засоби. Допоможе, приміром, псилобальзам чи феністил-гель. У будь-якому разі необхідно в такій ситуації прийняти антигістамінний препарат – діазолін, супрастин, тавегіл, лоратадин.

Допоможе також такий простий і доступний засіб як содові примочки. Треба у чотири – шість разів скласти марлеву салфетку і вмочити у водний розчин соди (одна чайна ложка на склянку води). Потім відтиснути і покласти на уражене укусом місце хвилин на 15.

Для того, аби комарі не кусали, варто перед виходом з дому намаститися спеціальними кремами. Їх нині є чимало в асортименті і в аптеках, і в магазинах.

Існують і народні рятувальні засоби. Наприклад, намаститися сумішшю шампуню, оцту та олії. Не терплять комахи й запаху ваніліну, його можна додати в одеколон чи спиртовий розчин.

Коментарі закриті.