Колишня менянка зі Швейцарії їздить у зону АТОМайже 20 років Ірина мешкає у Швейцарії. Але залишається щирою українкою.

Відколи на сході нашої країни почалося протистояння, її патріотизм проявився особливо яскраво. Два роки тому Ірина фон Бург заснувала благодійний фонд 24 Hours Help і активно допомагає українським військовим, переселенцям, сиротам, вдовам, пораненим…

Онучка – за перекладача

Цю вродливу й успішну молоду жінку знають у Мені, адже свого часу вона закінчила школу імені Леніна (нині – районна гімназія). Навчалася у Чернігові, а потім доля закинула її до далекої Швейцарії.

– Іра поїхала у гості до подруги, було це у 1997-му, – розповідає її мама Світлана Лойченко. – І так вийшло, що донька зустріла там свою долю. З Маркусом фон Бургом одружилися вже за три місяці. Нині мають трьох діточок: 17-річного Олександра, 16-річного Андреа та восьмирічну Софійку.

У Мену Ірина приїжджає часто, бувають тут і її діти. Старші, звісно, спілкуються німецькою. А от Софійка українську знає, бо якось рік прожила у бабусі. Навіть у садочок тут ходила.

– Тож як говорю з онуками по скайпу, то мені Софійка за перекладача або донька, – посміхається Світлана Василівна. – Звісно, наші і швейцарські реалії порівняти неможливо. Але у Мені їм також подобається, зазвичай вони приїжджають на два тижні. І у захваті від нашого зоопарку! Правда, як почалася війна, онуки перестали приїжджати. А донька буває часто. Як везе допомогу – так і додому навідується.

Не змогла бути осторонь

Раніше Ірина разом із чоловіком займалася справами їхньої будівельної фірми. Але відтоді, як в Україні почалася війна, не змогла залишатися байдужою. Організувала благодійний фонд і почала допомагати.

Швейцарія – країна невеличка, але українська діаспора в ній потужна. Маючи матеріальне благополуччя, живучи у розвиненій європейській країні, наші земляки переймаються долями українських вояків і їхніх родин, долями переселенців.

За сприяння фонду 24 Hours Help українські вояки отримують тонни життєво необхідних для них речей. Приміром, на фронт були доставлені матеріали для проведення хірургічних втручань у польових умовах.

Допомагає фонд і госпіталям. Цілі фури, заповнені одягом, меблями, обладнанням, медикаментам, їдуть до України. Спеціальні ортопедичні матраци, ліжка – усе це так необхідно для лікування захисників України.

Не оминає увагою фонд і діточок-сиріт, для яких ця війна стала особливим випробуванням. Дитячий одяг, іграшки, продукти – усьому радіють вихованці українських сиротинців.

Під кулями

Ірина неодноразово сама супроводжувала допомогу на фронт, доводилося й від куль укриватися.

– Про те, що вона з іншими волонтерами й журналістами потрапила під обстріл у Щасті, донька нічого не розповідала, – каже Світлана Василівна. – Берегла мене, бо я хворіла саме. Вже потім зізналася. Звісно, хвилююся за неї. Ось нещодавно у Волновасі була, а там же війна… Та вона не може по-іншому, така от патріотка. Переймається і долями наших поранених, покалічених молодих хлопців, їхніх родин.

Мама Ірини розповідає щемливу історію про військового фельдшера Вадима Свириденка, котрим фонд 24 Hours Help також опікується. Супроводжуючи поранених, Вадим сам потрапив під кулі, кілька діб пролежав, обморозився. Вороги навіть не стали брати його в полон, залишили помирати.

Українські лікарі взялися рятувати хлопця, але руки і ноги довелося ампутувати. Отак став калікою у 25 років… А вдома – вагітна дружина.

За сприяння волонтерів Вадим Свириденко потрапив на лікування до Америки і поволі вчиться жити заново.

Для того, аби якомога більше допомогти, Ірина фон Бург організовує аукціони, розпродажі. Навіть власний день народження нещодавно відзначила по-особливому: попросила, аби гості не несли подарунки, а перераховували кошти у фонд для допомоги українцям. Як результат – ще дві фури гуманітарки поїхали до України.

Щоб увесь світ знав

Їдучи на передову, Ірина фон Бург бере із собою журналістів – і наших, і зарубіжних. Аби ті на власні очі побачили й засвідчили, що саме відбувається в Україні. В одному з інтерв’ю Ірина сказала: «На передовій, спілкуючись з українськими бійцями, швейцарські журналісти починали розуміти: на Донбасі немає громадянської війни, є військова агресія Росії проти України».

Про діяльність фонду 24 Hours Help виходять статті у швейцарських газетах. Світ побачив і документальний фільм, знятий зарубіжними кореспондентами про патріо­тичну діяльність Ірини фон Бург та її фонду.

Аби донести світові правду, разом з українською співачкою Катериною Бужинською організували виступ українських дітей у Європарламенті та у штаб-квартирі НАТО. До речі, участь у ньому взяли і діти швейцарських родин – членів української діаспори, і її донечка Софійка також.

Наприкінці квітня, коли Ірина фон Бург у черговий раз приїздила з допомогою до України, її та Катерину Бужинську нагороджено спеціальними медалями-відзнаками – таким чином їм за волонтерську діяльність подякували працівники Центрального клінічного військового госпіталю.

Коментарі закриті.