zvaruchОпубліковані перші уривки з книги колишнього судді, якого упіймали на мільйонному хабарі.

Засуджений за мільйонний хабар екс-суддя Ігор Зварич написав книгу, в якій звинуватив колишнього президента Віктора Ющенка у судовій корупції, повідомляє ZN.UA.

Уривки з рукопису судді-“колядника”, який відбуває 10-річний термін у Менській колонії, опублікувала 14 травня газета “Сегодня”.

Праця Зварича починається з анотації: “Ув’язнений Менської колонії, екс-суддя Ігор Зварич. Книга складається з кількох статей, написаних мною у львівській, київській та чернігівських в’язницях протягом 2009-2012 років. У цих статтях – моя боротьба з президентом Віктором Ющенком, його “любими друзями”. Мета моїх дій – допомогти створити незалежне правосуддя в Україні, привернути увагу до справи (Зварича – авт.) в Україні і євроспільноті без брехні, притягнути до відповідальності осіб, які сфабрикували справу і отримували такі вказівки”.

З перших сторінок Зварич заявляє: “Саме на прикладі знищення у силовий спосіб непокірного голови Апеляційного суду найвищі чини України, керівники силових структур наочно показали всьому суддівському корпусу, як будуть чинити з кожним з них у разі непокори”.

“Сучасну Україну не зрозуміти… Оскільки тодішні керівники країни і силових структур створювали перед світовим співтовариством видимість дотримання демократичних принципів, суди їм потрібні були для узаконення їхніх шахрайських дій щодо перерозподілу капіталу. Його основною складовою були землі, розстановка кадрів на місцях, отримання ПДВ за липовими договорами. Саме президент Віктор Ющенко через наближених до нього голову СБУ, губернатора Львівщини, начальника УСБУ у Львівській області в 2007-2008 роках давав мені як голові Апеляційного адмінсуду однозначні вказівки змусити суддів приймати необхідні йому і його наближеним рішення у конкретних справах”, – стверджує колишній суддя.

Він особливо відзначив, що все “це чітко зафіксовано на незаконно знятих відеоплівках у робочому кабінеті судді Зварича, які СБУ сховала від суду і громадськості”.

“На цих записах – моя позиція як людини, судді на вимоги найвищих чиновників України діяти лише в межах закону, а не їхніх інтересів. Це основна причина мого знищення шляхом фальсифікації кримінальної справи. Суди були втягнуті у потужні міжпартійні війни правлячого блоку “Наша Україна”, вони були пов’язані з перерозподілом бізнесу, з боротьбою за голоси, з захопленням реальної влади в центрі і на місцях”, – пише Зварич.

Втім, про те, що екс-президент Ющенко клопотав про звільнення судді, Зварич, мабуть, вважав за краще промовчати.

“Те, що суддю Зварича упіймали на хабарі – це доведений факт. А те, що Віктор Ющенко “через довірених осіб” давав вказівки суддям – це неправда і плітка. Президент Ющенко з величезною повагою ставиться до судової гілки і цінує її за незалежність, як невід’ємний механізм демократії”, – прокоментувала прес-секретар Ющенка Ірина Ванникова.

Всього в майбутній книзі, яку Зварич планує закінчити до кінця місяця, близько 300 сторінок. Тепер він шукає того, хто її видасть.

Нагадаємо, 20 вересня 2011 року Оболонський райсуд Києва засудив Зварича до 10 років позбавлення волі і конфіскації всього майна. Крім того, він позбавлений права обіймати будь-які посади в судах і виконувати організаційно-виконавчі функції в державних установах на 3 роки.

Зварич звинувачується в отриманні хабара в особливо великих розмірах. При обшуку в кабінеті і вдома у Зварича знайшли майже мільйон доларів і два мільйони гривень. Сам колишній суддя заявив, що частину цієї суми він за українською традицією наколядував.

Коментарі закриті.