Коли швидка виїжджає на виклик?

Основним завданням бригад Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф є надання екстреної медичної допомоги, – пише ЧЧ.

 

Згідно постанови КМУ від 21.11.2012 року №1119 «Про норматив прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події» до екстрених викликів відносяться:

знепритомлення;

судоми;

раптові розлади дихання;

раптовий біль у ділянці серця;

блювота кров’ю;

гострий біль у черевній порожнині;

зовнішні кровотечі;

ознаки гострих інфекційних захворювань;

гострі психічні розлади, що загрожують життю і здоров’ю пацієнта та/або інших осіб;

усі види травм (поранення, переломи, вивихи, опіки, важкі забої, травми голови);

ураження електричним струмом, блискавкою,

тепловий удар, переохолодження, а

сфіксія всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх предметів у дихальні шляхи);

ушкодження різної етіології під час надзвичайних ситуацій (дорожньо-транспортні пригоди, аварії на виробництві, стихійні лиха тощо);

отруєння, укуси тварин, змій, павуків та комах тощо;

порушення нормального перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча тощо).

 

Для надання екстреної медичної допомоги в Чернігівській області з 2013 року успішно функціонує лікувально-профілактичний заклад «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Чернігівської обласної ради. У складі закладу сформовано 3 відділення екстреної (швидкої) медичної допомоги, 22 відділи медицини катастроф та 21 пункт постійного базування бригад при відділах медицини катастроф.

 

У Центрі зареєстровано 98 бригад екстреної медичної допомоги: 36 лікарських та 62 фельдшерських. Для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій сформовано 21 бригада постійної готовності І (першої) черги та силами ЛПЗ обласного підпорядкування створено 16 бригад постійної готовності ІІ (другої) черги.

 

У цьому році у закладі планується введення в експлуатацію єдиної оперативно-диспетчерської служби, що забезпечить надання на достатньому рівні якісної та своєчасної екстреної медичної допомоги. Для технічного оснащення єдиної оперативно-диспетчерської служби будуть використовуватися сучасні GPS – технології, що дасть можливість зменшити час прибуття бригад швидкої медичної допомоги до пацієнта, підвищити оперативність та якість надання екстреної медичної допомоги, забезпечити координацію дій персоналу на всіх її етапах та оперативний контроль роботи всіх ланок, що задіяні в прийомі та опрацюванні викликів».

 

Відкриття єдиної оперативно-диспетчерської служби дасть можливість проводити маршрутизацію дзвінків викликів екстреної (швидкої) медичної допомоги:

  • дзвінок з будь-якого телефону області переадресовується на єдину багатоканальну лінію «103»;
  • диспетчер приймає виклик і одночасно заносить його в електронну базу даних із фіксацією всіх розмов на лінії «103»;
  • за допомогою GPS навігації визначається автомобіль Е(Ш)МД, який знаходиться найближче до місця виклику, та передається виклик даній бригаді через пристрій виведення інформації GPS навігатора;
  • диспетчер отримує підтвердження про отримання виклику бригадою та при необхідності здійснює інформаційний супровід;
  • забезпечення конституційного права всіх верств населення на отримання доступної, якісної, своєчасної та безоплатної екстреної медичної допомоги.

 

«За допомогою сучасного обладнання будуть ідентифікуватися всі вхідні номери абонентів та проводитись повний аудіо запис всіх розмов з диспетчерами «103», так як останнім часом почастішали випадки погроз та образ в бік диспетчерів здебільшого особами, що перебувають в стадії алкогольного, наркотичного сп’яніння», – зауважив Ігор Даниленко.

Коментарі закриті.