Якого кольору машина на фото, та, що справа, біла чи чорна? Факт, що чорна, скажете ви. А на якого кольору престижній машині їздить Володимир Булавка? Факт, що на білій.

Це, якщо ваша свідомість не переповнена певним світоглядом. Бо світогляд в людській свідомості запросто може чорне зробити білим і навпаки. Не вірите? Давайте почитаємо “Менщину”:

АНОНІМНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ. Де ж працює Сергій Трегубенко?
“У мене таке питання: чи то правда, що менський журналіст Сергій Трегубенко переходить на роботу до Сосниці? Ми були дуже здивовані тому, як уважно він стежив за виборами у нас! Радикально уважно стежив, я би сказав. Тому факту, що він їздив по Сосниці під час виборів у машині вашого депутата Булавка, ми не здивувались зовсім”.

Дане редакційне повідомлення (якщо авторство не вказане, або вказаного автора неможливо ідентифікувати з реальною особою, то таке повідомлення відноситься до категорії редакційних) складається з запитання і наведеного факту.

Які в редакції були підстави вважати питання про мій перехід кудись там адекватними, залишається нез’ясованим. Цілком можливо, тепер кожного разу, коли я робитиму матеріал з приміщення Менської міськради, райради чи Чернігова, “Менщина” питатиме про те, чи не збираюся я туди перейти на роботу. Я не проти, просто бажано, щоб “Менщина” відразу відповідала на питання про те, чи вважає вона себе адекватною.

Але звернемо увагу на те, що, згідно редакційних тверджень, складає основу роботи видання, на представлення читачам “перевірених фактів”! Отже, наведений “Менщиною” факт:

“Тому факту, що він їздив по Сосниці під час виборів у машині вашого депутата Булавка, ми не здивувались зовсім“.

Зауважу, що наведене вище фото з чорним автомобілем представлене в обговоренні даної теми на підтвердження своїх слів саме Сергієм Лавським. Втім, продовжимо дослідження того, як в свідомості працівників “Менщини” відбуваються метаморфози в результаті котрих змінюється не тільки колір з чорного на білий, а й марка автомобіля. Ось як пояснює ситуацію Сергій Лавський:

Сергій Лавський Сергій Трегубенко Сергій Миколайович, в редакцію надійшло анонімне повідомлення про те, що Ви їздили на машині Володимира Булавко. Також у нас було Ваше відео, на якому сосничани згадують про автівку на якій Ви приїхали, були ці кадри (на фото), Ваша підтримка “Нашого краю” на минулих виборах до Менської ОТГ. Я зробив висновок, що це дійсно може бути автівка вищезгаданого депутата і дав добро на публікацію анонімки. На 100 відсотків я впевнений не був, що це саме його автівка. Тобто в даному випадку “Менщина” опублікувала не перевірений на 100 відсотків факт і, можливо, він не відповідає дійсності.

Ось так от, не перевірена на 100% інформація, котра, до того ж, можливо, не відповідає дійсності, в “Менщині” вважається фактом. Тобто, те, що чорний автомобіль є білим, це для “Менщини” факт.

Висновки:

Найпростішим, але й найменш плідним, для автора було б накинутися на “Менщину” зі звинуваченнями, мовляв, такі-сякі, спотворюють істину, цілеспрямовано вводять читачів в оману заради власних, корисливих цілей тощо. Але такий підхід навряд чи сприяв докорінному покращенню ситуації. Тому волію подякувати редакції “Менщини” за те, що вони невільно виступили в ролі піддослідних кроликів і власною діяльністю незаперечно довели, що фактів самих по собі для людей не існує. Як тільки якась інформація потрапляє до свідомості людини, вона обробляється наявним в тієї людини світоглядом і зберігається вже в комплекті з оціночним судженням. При цьому при зверненні до даного факту завжди на перший план виходить оціночне судження, саме воно має вирішальне значення.

Щодо ж факту, то якщо його суть не відповідає оціночному судженню даної людини, то тим гірше для самого факту. Ну не білий автомобіль, ну не тієї марки і форми, що в Булавка, ну й що, все рівно світогляд Віктора Захарченка і Сергія Лавського змушує їх публікувати на “Менщині”: “Тому факту, що він їздив по Сосниці під час виборів у машині вашого депутата Булавка, ми не здивувались зовсім“.

Отже, попереду робота по аналізу світоглядів та тих наслідків, до котрих вони призводять. Не факти, а сформовані під впливом світоглядів оціночні судження призводять до того, що одні народи консолідуються й розвиваються, а інші влаштовують ворожнечу, розруху, війну та інші біди собі й сусідам на горе. Але про це вже в наступних дописах на дану тему.

Коментарі закриті.