Книга під такою назвою вийшла нещодавно у київському видавництві «Сталь». Її автор – корінний степанівець, колишній учитель історії і директор колишньої Степанівської школи Андрій Терещенко.
Педагогічний стаж Андрія Степановича – понад 50 років. І левову частку з цих років він по крихтах збирав матеріали з історії рідного краю, працював з архівними документами. Результатом цієї титанічної роботи і стало видання. В ньому – яскраві сторінки історії села, цікаве дослідження, хто ж були діди-прадіди нинішніх степанівців.
У книзі автор об’єктивно, на основі архівних документів і фактів подає історичні події, знайомить із визначними постатями та земляками-односельцями, посилається на розповіді та спогади старожилів села. «Особливий історичний колорит надають книзі наведені в ній ілюстрації та фотоматеріали, в тому числі і раритетні, що ніби занурюють нас в ті далекі часи.
Для багатьох степанівців буде несподіванкою побачити в історичних документах знайоме прізвище чи обличчя своїх дідів-прадідів на давніх фото…» – пише у передмові до видання директор Степанівського міжшкільного навчального комбінату, голова Координаційної ради МНВК при МОН України, заслужений працівник освіти України Леонід Шестаковський.
Від сивої давнини і до сучасності (аж до нинішнього 2017 року!) веде свою розповідь Андрій Терещенко. «Виникнення села», «Козацька доба», «Степанівка у ХVІІІ–ХІХ ст. Виселки біля села», «Управління селом. Власники землі», «Відомі односельці» – це назви лише деяких розділів книги, які говорять самі за себе. А ще ж – докладна розповідь про генерал-ад’ютанта, генерала від інфантерії, вихователя царя Миколи ІІ Григорія Даниловича, який побудував у Степанівці двоповерхову школу (сьогодні в цьому приміщенні – Степанівський МНВК), розвиток сільських освіти та медицини, періоди Першої і Другої світових війн, утворення і розпад колгоспів.
Книга буде цікавою всім, хто цікавиться історичним краєзнавством, а також корисною при вивченні історії рідного краю в школах.
Книга «Степанівка – земля моїх батьків» вийшла у світ за фінансової підтримки керівника ФГ «Бутенко» Олексія Бутенка, директора СТОВ «ОЛСТАС–льон» Станіслава Котенка та кандидата технічних наук, уродженця села Анатолія Барана. За зроблену добру справу їм вдячний не лише автор видання, а й численні читачі, яким книга допоможе збагнути зміни, які відбулися і відбуваються у країні.