Висока температура, висип та плями - основні симптоми кору.

Державна санітарно-епідеміологічна служба Чернігівської області сьогодні вранці повідомила, що станом на 24.02.2012 року в області зареєстровано 41 випадок підозри на кір (в Бобровицькому, Борзнянському, Козелецькому, Ніжинському, Чернігівському, Сосницькому районах (по 1 випадку) та 35 – в місті Чернігові, з них 34 по коледжу). За останню добу зареєстровано 2 випадки підозри на кір: перший випадок – по м.Чернігову (юридичний коледж), 2-й – по Козелецькому району (працює в банку). Хворі з підозрою на кір госпіталізовані до стаціонару (перебіг захворювання середньої тяжкості), дорослі, щеплені згідно віку.

Всього по Чернігівському юридичному коледжу було зареєстровано 30 хворих з підозрою на кір. Встановлено заключний діагноз кір у 7 курсантів (2 лабораторно підтверджено, 5 – клінічно) та 23 хворих курсантів госпіталізовані з підозрою на кір. Всі дорослі, щеплені згідно віку (за винятком 1 особи), в основному перебіг захворювання середньої тяжкості. Джерелом інфекції в коледжі став хворий з цього ж закладу, який напередодні був у родичів у Львівській області, де в сім’ї діти хворіли на кір.

Протиепідемічні заходи тривають. Епідситуація знаходиться на контролі санепідслужби.

Звичайно, все це стосується і нас, адже чи не кожного дня багато жителів міста їздять до Чернігова у справах. Тай студентів з нашого району найбільше у Чернігові та Сосниці вчиться.

Для того, щоб попередити кір, нам роблять спеціальні щеплення. Проте, щоб уберегтися від недугу, необхідно не нехтувати правилами гігієни. У МОЗ нагадують, що кір – інфекційне захворювання, яке передається повітряно-краплинним шляхом. Тому для попередження інфікування необхідно уникати великого скупчення людей. Захворювання починається з респіраторних ознак – нежить, кашель, підвищення температури. При виникненні цих ознак необхідно залишатися вдома і звертатися за допомогою до лікаря.

Коментарі закриті.