Серед усіх злочинів, скоєних у районі, найбільша частина має майнову спрямованість. Практично вдвічі зросла кількість крадіжок, і тенденція до їх збільшення продовжується.

За повідомленням старшого інспектора по роботі з населенням та громадськими формуваннями районного відділу міліції Лариси Кулич, з початку року в районі скоєно понад 60 злочинів. У тому числі зареєстровано тяжкі злочини проти особи – вбивство, нанесення тяжких тілесних ушкоджень зі смертельним наслідком, три грабежі, 26 крадіжок, одна з крадіжок не розкрита. Також було зареєстровано сім випадків шахрайства, один із них не розкритий.

Співробітниками райвідділу міліції по лінії наркоманії було виявлено чотири злочини, в тому числі два факти збуту наркотичної сировини.

Було викрито сім економічних злочинів, з них три пов’язані з місцевими бюджетами. Не складено жодного протоколу щодо корупційних діянь. Не було виявлено жодного факту хабарництва.

Станом на кінець березня особовим складом райвідділу міліції складено 811 адміністративних протоколів. З них за збут, зберігання самогону та апаратів для його виготовлення до адміністративної відповідальності притягнуто 19 осіб, за порушення правил адміністративного нагляду – вісім осіб, за дрібне хуліганство – 18, дрібне викрадення чужого майна – 11, насильство в сім’ї – 25, розпивання спиртних напоїв в громадських місцях і поява в громадських місцях в нетверезому стані – 358.

Для зменшення рецедивної злочинності за раніше судимими особами встановлюється адміністративний нагляд. Так, за ініціативою міліції в 2011 році взято дев’ять осіб під адміністративний нагляд.

Дільничними інспекторами райвідділу УМВС постійно проводиться профілактична робота по виявленню місць збуту самогону. Винних притягають до адміністративної та кримінальної відповідальності. У 2011 році за незаконне виготовлення, зберігання, збут самогону порушено одну кримінальну справу.

На сьогоднішній день створено три громадські формування. Це – загони самозахисту в Березні (13 членів громадського формування), Макошине (17 членів громадського формування) та Киселівці (11 членів формування). Учасники громадських формувань беруть участь в охороні громадського порядку у вихідні та святкові дні, здійснюють патрулювання населених пунктів, перевіряють місця відпочинку молоді, проводять профілактичні бесіди з молоддю на предмет недопущення порушень громадського порядку та роз’яснення правил поведінки в громадських місцях, а також про недопустимість появи в громадських місцях в нетверезому стані та відповідальність за порушення норм законів.

Гострим питанням є притягнення до відповідальності осіб, які займаються збутом, незаконним виготовлення та придбанням самогону. На сьогоднішній день законодавством України передбачено, що огляд житла чи іншого володіння особи проводиться лише за вмотивованою постановою суду. Тому працівникам міліції проблематично виявляти злочини, пов’язані з самогоноварінням, та інші правопорушення.

Основними чинниками, що призводять до негативного ставлення до міліції, є прорахунки та недоліки в роботі, які викликають незадоволення громадян, та відсутність дій щодо зміцнення довіри з боку населення. Громадяни звертають увагу на невжиття належних заходів до правопорушників, тяганину у вирішенні тієї чи іншої проблеми під час розгляду заяв та повідомлень про злочини, відверте небажання допомогти.

Керівництво районного відділу міліції під постійним контролем тримає питання додержання дисципліни та законності серед особового складу. За три місяці поточного року наказами начальника відділу за неналежне виконання службових обов’язків притягнуто до дисциплінарної відповідальності сім співробітників.

Залишаються невирішеними проблеми матеріально-технічного забезпечення діяльності правоохоронців: відсутність достатньої кількості транспортних засобів, пально-мастильних матеріалів тощо.
Більшість дільничних інспекторів проживають у Мені, а адміністративних дільниць, які вони обслуговують, у кожного по декілька і всі знаходяться на великій відстані одна від одної. Кожного дня дільничним інспекторам необхідно долати десятки кілометрів, щоб вирішити питання по заявах та повідомленнях, розкрити злочини та припинити правопорушення. У зв’язку з цим дільничні інспектори фізично не в змозі в найкоротші терміни розглянути всі звернення громадян, які надходять до райвідділу, хоч і роблять все, що від них залежить.

Коментарі закриті.