Керівництво Менського відділу поліції  вкрай занепокоєне зростанням інтернет-злочинів. На даний час в провадженні слідчого відділення Менського відділу поліції перебуває близько п’яти кримінальних проваджень, де зловмисники заволоділи грошовими коштами пропонуючи купити різні товари через мережу Інтернет.

 

 

Останнього часу значно почастішали випадки шахрайських дій, скоєних за допомогою мобільного зв’язку ( коли шахраї представляючись працівниками правоохоронних органів, пропонують родичам, перерахувати певну суму грошей, з метою не притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності їх близьких осіб). В разі надходження таких повідомлень прохання негайно повідомляти органи внутрішніх справ, та намагатися зв’язатися з особою на яку вказують зловмисники.

 

 

Щоб встановити чи дійсно ви спілкуєтеся з шахраями достатньо запитати місце перебування затриманого, анкетні дані особи яку затримали, та дані особи яка телефонує. ( як правило, під час отримання такої інформації від особи яка телефонує, зв’язок негайно припиняється ).

 

Також на даний час, набули значного поширення злочини через мережу Інтернет, при купівлі – продажу товарів ( оlx, slando), де використовуються банківські платіжні картки.

 

 

Рекомендації : в разі замовлення товару через мережу Інтернет, будь якого товару, перше що необхідно зробити сфотографувати сторінку з якої ви робите замовлення.

 

По можливості встановити повні анкетні дані особи з якою ви проводите купівлю-продаж товару.

 

В обов’язковому порядку при перерахуванні грошей залишити собі чек з терміналу через який проводиться перерахування грошей.

 

Залишити один або два мобільні номери які належать продавцю, або особі з якою ви спілкувалися під час замовлення товару.

 

Намагайтеся не проводити операції по перерахуванні грошей перед вихідними днями, в разі відмови надсилати товар, є можливість протягом трьох днів блокувати рахунок на який було перераховано гроші, та повернути їх.( Приват Банк ).

 

Звертайте увагу на резюме продавця, кількість проданого ним товару, відгуки про дану особу, та час її перебування на сторінці оголошень. Всі вище перераховані дії частково зможуть відвернути можливість шахраїв заволодіти вашими коштами.

 

Маються непоодинокі випадки коли невідомі особи, представляються працівниками банківської установи, та по телефону пропонують вам підвищити ліміт кредитної карти, або провести ті чи інші операції через банківські системи ( Приват 24 ).

 

Запам’ятайте що жоден з працівник банківської установи не має права пропонувати вам, проведення будь яких операції з вашими платіжними, кредитними картками, за допомогою мобільного зв’язку. В ніякому разі не надавайте будь-яких номерів телефонів якими ви користуєтеся, та кодів які вам можуть надсилати зловмисники на ваш мобільний телефон за допомогою СМС повідомлень, щоб отримати доступ до ваших платіжних та кредитних карток. У випадку коли вами втрачено чи заблоковано з тих чи інших обставин ваші картки рекомендуємо негайно звернутися до найближчого відділення Банку, або зателефонувати на гарячу лінію банківської установи. Будьте уважними, і не надавайте шахраям можливості заволодіти вашими коштами.

Коментарі закриті.