учителіЗ метою популяризації кращих педагогічних надбань, стимулювання активної участі вчителів у розвитку національної системи освіти щорічно проводиться Всеукраїнський конкурс «Учитель року». Цей найбільш престижний серед вчителів конкурс – справжнє професійне свято, на якому відбувається демонстрація педагогічної майстерності, інноваційних підходів до навчання та виховання дітей.

23 січня з переможцями та лауреатами обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2014» зустрілися голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко та голова обласної ради Анатолій Мельник.

Вітаючи присутніх, очільник області наголосив, що бути вчителем – це високе покликання і особлива відповідальність, адже справжній вчитель дає своїм вихованцям не лише знання, а й прищеплює їм високі моральні поняття честі і гідності, добра і справедливості. Він розвиває здібності учня творчо мислити і приймати самостійні рішення, навчає свідомо обирати свій шлях поміж безлічі життєвих доріг.

«Розвиток системи освіти, її адаптація до сучасного ринку праці, підвищення престижу професії вчителя є одним із пріоритетів державної політики Президента України Віктора Януковича. Як зазначив Глава держави: „Ми йдемо шляхом масштабних реформ освітянської галузі, за мету ставимо створення належних умов для життя і діяльності тих, на кого покладено відповідальну місію формування у дітей та молоді патріотизму, високої громадянської свідомості та людських чеснот”.

Обласна державна адміністрація розглядає питання розвитку освіти як першочергові та постійно дбає про забезпечення поступального розвитку системи освіти, зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, створення належних умов для навчання дітей і молоді», – підкреслив Володимир Хоменко.

Він також зауважив, що протягом останніх років важливі зміни відбулися в дошкільній, загальній середній та позашкільній освіті.

За 2010-2013 роки в ході реалізації обласної програми розвитку дошкільної освіти вдалося відкрити 56 дошкільних закладів та 56 додаткових груп. Продовження цієї роботи планується і в поточному році.

Не втрачає актуальності для області й тема оптимізації мережі, особливо у сільській місцевості. Її головна мета – надання більш якісних освітніх послуг, щоб кожній дитині створити рівні умови для підготовки до вступу у вищий навчальний заклад.

Тому питання кардинального поліпшення матеріально-технічної бази опорних шкіл та підвищення ефективності функціонування освітніх округів перебуває на особливому контролі обласної державної адміністрації.

Внаслідок цілеспрямованої роботи органів влади, керівництва освітянської галузі, педагогічних колективів у переважній більшості загальноосвітніх навчальних закладів забезпечується високий рівень викладання предметів. Про це свідчать результати зовнішнього незалежного оцінювання учнів, за якими область входить у десятку кращих у державі.

У 2013 році учні загальноосвітніх шкіл області в інтелектуальних змаганнях здобули 47 дипломів всеукраїнського і міжнародного рівнів.

Гуртківці Чернігівської малої академії наук у минулому році вибороли 20 дипломів всеукраїнського рівня. Здійснюються системні заходи щодо підтримки талановитої учнівської молоді та стимулювання її творчого потенціалу. В області встановлено 30 стипендій облдержадміністрації обдарованим учням. П’ять переможців Всеукраїнських інтелектуальних змагань удостоєні стипендії Президента України, один учень отримує стипендію Кабінету Міністрів.

І за всіма цими досягненнями стоїть щоденна копітка творча праця педагогів.

За особливі успіхи у навчанні і вихованні підростаючого покоління більш ніж ста педагогічним працівникам області присвоєно почесні звання «Заслужений вчитель України» та «Заслужений працівник освіти України», 5 осіб є лауреатами щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам, 110 вчителів нагороджені обласною щорічною Премією імені Софії Русової.

Голова облдержадміністрації висловив глибоку вдячність присутнім за сумлінну працю, любов до рідного краю, турботу про дітей.

Володимир Хоменко побажав їм подальших успіхів на професійній ниві, а переможцям конкурсу – гідно представити наш регіон у ІІІ турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року–2014».

Лауреати та переможці конкурсу отримали від голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка та голови обласної ради Анатолія Мельника дипломи, премії та подарунки.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Коментарі закриті.