Канікули – не за горами, вже зараз потрібно думати про те, де і як саме будуть оздоровлюватися школярі. І чи усі батьки матимуть змогу відправити власне чадо до табору чи до санаторію, адже вартість путівок «кусається». Повністю або частково вартість оздоровлення відшкодовує держава – через Фонд соціального страхування від тимчасової втрати працездатності. Сільських дітей допомагає оздоровити профспілка АПК. Про те, як зробити дитячий відпочинок ефективним, йшла мова у кабінеті першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Невжинського.

Хто доплатить?

За словами директора Менської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Анатолія Міщенка, на 2011 рік для оздоровлення дітей Менщини заплановано 77,2 тисячі гривень. Таким чином, на одну дитину в день виділяється 35 гривень на харчування та три гривні – на культурно-масові заходи та оздоровлення. З нинішнього року зміни у таборах дозволені від 14 днів.

У ТОВ «ДОК «Казковий-2» , котрий є одним з найпопулярніших місць відпочинку дітей нашого району, путівка на два тижні коштуватиме 1680 грн. Але, враховуючи відшкодування Фонду (38 грн. на одну дитину на день) та профспілки АПК (34,5 грн.), батькам сільських дітей лишається доплатити усього 665 гривень.

Щоправда, для деяких родин і така сума є непідйомною. До того ж, школярі Макошине, Березни та, зрозуміло, Мени і такої пільги не мають. Бо за чинним законодавством вважається, що їхні батьки працюють не в сільській місцевості.

У такому разі, за словами Володимира Невжинського, варто сподіватися на розуміння та сприяння профспілок та керівників підприємств.

Чомусь не їдуть

Позитивні приклади такого сприяння є: активно оздоровлює дітей своїх працівників «Менський сир», і не лише за рахунок коштів профспілки. Власники підприємства минулого року, за словами голови райкому профспілки працівників АПК Анатолія Лавського, виділили кошти на придбання 30 путівок для оздоровлення дітей працівників у «Казковому».

Дбають про здоров’я малих і у сільгоспкооперативах «Куковицький» (там традиційно відправляли малечу до «Остречі») та «Авангард», у ТОВ «Березнянський», фермерському господарстві «Бутенко». 15 тисяч гривень для оздоровлення дітей своїх працівників виділяє нинішнього року райком профспілки працівників освіти та науки, виділяє кошти на ці потреби і профспілка медичних працівників району.

Проте, як не дивно, бажаючих поїхати на відпочинок за кількасот гривень наразі небагато. Переважна більшість батьків прагне відправити дитину до санаторію «Остреч», однак нині достеменно невідомо, чи зможе ця здравниця цьогоріч прийняти школярів.

На нараді у першого заступника голови РДА йшла мова про те, що передусім потрібно надати путівки на оздоровлення 62-м дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування. І вони могли б поїхати на відпочинок за путівками, котрі абсолютно безплатно виділяють Міністерство та управління охорони здоров’я. Євпаторія, Трускавець, Алупка – найкращі здравниці країни готові прийняти хоч сьогодні таких діток, але…

За словами заступника головного лікаря району з охорони материнства та дитинства Галини Вербицької, бажаючих відвезти туди дітей небагато, бо родичі або опікуни повинні за власний рахунок доставити дитину до санаторію та забрати її звідти, а це потребує чималих коштів. Тож на нараді, зокрема, йшла мова і про те, що потрібно так організувати оздоровлення пільгових категорій дітей, щоб на відпочинок можна було відправити їх групою під наглядом супроводжуючого. До речі, вже у нинішньому році по лінії медицини безкоштовно оздоровилися 73 діток (протягом минулого – 205). Путівки є. Можна також відправити дитину на відпочинок до обласних таборів «Пролісок» та «Зелений гай».

Варто зацікавити батьків, аби не нехтували здоров’ям власних дітей, адже серед нинішніх школярів абсолютно здорових практично не знайдеш.

Хоч на море, хоч удома

Також можна оздоровити дитину за бюджетною путівкою, яку виділяє відділ у справах сім’ї, молоді та спорту РДА. Начальник відділу Віктор Ємець зауважив, що минулого року таким шляхом чимало юних відпочивальників з Менщини побували у таборах «Артек», «Молода гвардія», «Дельфін». Безкоштовні путівки до цих престижних здравниць можуть отримати діти пільгових категорій та особливо обдаровані, котрі мають відзнаки всеукраїнського та міжнародного рівнів.

Як варіант – учні також традиційно можуть відпочити у пришкільних таборах. На ці потреби в районному бюджеті закладено 183 тисячі гривень. Однак є тут одна особливість: якщо дитина оздоровилася в такому таборі, то отримати путівку до здравниці чи іншого табору за бюджетний кошт або з частковим відшкодуванням вона вже не зможе.

Коментарі закриті.