Читачі найближчої газети цікавляться, коли і як краще обробляти картоплю проти колорадського жука, аби і здоров’ю господаря це не приносило шкоди і щоб якнайменше отрути всоталося у кореневище крохмалистої.

Роз’яснення з цього приводу дає начальник районної державної інспекції захисту рослин Володимир Савченок:

– На 2010 – 2011 роки для роздрібної торгівлі отрутохімікатами проти колорадського жука зареєстровані і дозволені для реалізації чотири препарати. Це – «Престиж», «Шедевр», «Тирана» і «Матадор-супер». Нормативи їх застосування такі: «Престиж» – один літр на тонну посадкового матеріалу; «Шедевр» – 0,5 літра на тонну; «Тирна» – 500 – 700 г на тонну; «Матадор-супер» – 700 – 800 г на одну тонну посадкового матеріалу.

До речі, діюча речовина у названих препаратах одна, а концентрація її у них різна.

Зазначу, що ці дози рекомендовані для обробітку бульб перед садінням. Навесні, як відомо, не спекотно, тому під час обробітку картоплі препаратами ми значно менше вдихаємо жукової отрути. Влітку ж, коли від спеки термометр зашкалює, а господарі з ранцями ходять міжряддями і поливають розчином ненажерливого жука, самі отримують певну дозу хімікатів. Відомі випадки, коли власники городів за таким заняттям непритомніли, потрапляли до реанімації. Не варто ризикувати власним здоров’ям і життям.

Якщо господар обробив бульби до їх посадки, стебло росте, розвивається, зміцнюється. Жук може на ньому з’явитися уже тоді, як картопля відцвіте. Ну і хай жере собі, оскільки кореневище сформувалося, йому колорад уже не страшний.

Отож, варто все ж таки обробляти бульби перед посадкою.

Мітки:

Коментарі закриті.