DSC_3387
Меняни брати Роговенки Євген та Вячеслав минулого понеділка вже почали садити картоплю на своїх десяти сотках. Кажуть, за допомогою ручної саджалки виходить швидше. Фото Ірини ПРИМАК.

– Насіння картоплі бажано оновлювати як мінімум кожні п’ять років, – розповідає начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Павло Терентієв. – Зараз придбати елітну картоплю не проблема. Можна звернутися, наприклад, до фермерського господарства Бутенка, ДПІ «Інтерагросистема», ск «Авангард»…

– Сорти картоплі досить різні, – продовжує Павло Олександрович. – Вибирати їх треба залежно від мети використання бульби. Наприклад, смажиться краще низькокрохмальна картопля, до того ж у ній більше протеїну. Деякі люблять, щоб при приготуванні картопля розварювалася, тому їм краще застосовувати висококрохмальні сорти. Треба обирати сорти залежно від бажаного періоду дозрівання та способів оброблення картоплі.

Якщо не закуповувати елітного насіння, а використовувати минулорічний врожай, то треба брати тільки здорову картоплю – без рубців, тріщин.

Також необхідно правильно підібрати ділянку для посадки. Картопля любить зміну ґрунту. Якщо не можна змінити город, то бажано хоча б один і той самий сорт щороку садити на різних ділянках.
– Для удобрення ґрунту найкраще використовувати перегній, – продовжує Павло Терентієв. – Це найбезпечніше і найефективніше добриво. Але свіжий гній негативно впливає на картоплю. Після удобрення городу гноєм бажано спочатку посіяти на ньому, наприклад, овес, і тільки наступного року саджати картоплю.

Зараз деякі господарі обробляють городи хімічними препаратами, щоб не росли бур’яни. На думку Павла Олександровича, вирощуючи картоплю для особистого споживання краще не використовувати хімію.

Коментарі закриті.