Не встигли аграрії порадіти доброму врожаю бульб, як постало питання: куди ж його подіти, коли ніхто не хоче картоплю купувати? А як і забирають, то по смішній ціні.

У коопзаготпромі крохмалисту нині припинили приймати – склади забиті. Хоча попервах ціну давали добру – по гривні вісімдесят за кілограм. Останнім часом ціна знизилася до гривні тридцять. Однак це найвигідніший варіант, адже приватні закупівельники платять значно менше.

За словами директора ТОВ «АД «Менський коопзаготпром» Катерини Давиденко, підприємство виграло тендер на закупівлю картоплі Державною пенітенціарною службою України. Іншими словами, бульби з Менщини мають цьогоріч їсти ув’язнені у колоніях. Однак договір на поставку наразі не укладений, терміни його перенесені. Таким чином склади заготконтори ущент заповнені.

– Поки не відвантажимо вже закуплене, приймати картоплю не будемо, – каже Катерина Іванівна. – І взагалі в розпачі. Адже нині ця культура добре вродила в усіх регіонах країни, там і своєю обходяться. Куди реалізувати менську картоплю – хтозна.

Біля автовокзалу у Мені, де традиційно на майданчику влаштовуються кожного року приватні закупівельники, машин не густо. За словами одного з підприємців, нині приймати картоплю вже нікуди – немає збуту. Каже, що один раз уже прогорів – закупив картоплю по гривні двадцять, а потім ледве збув по тій же ціні, витратившись на пальне, на сітки, на зарплатню вантажникам.

На півдні картоплю можна купити навіть дешевше двох гривень за кілограм. То який сенс її туди везти, коли на пальне і усі витрати на поїздки п’ять – шість тисяч гривень потрібно.

Наразі закупівельники згодні купити крохмалисту по 80 копійок – одній гривні за кіло. А ні – то міняють на кавуни, за кілограм смугастих беруть два з половиною кілограми картоплі, таку ж ціну встановили і на цибулю.

Коментарі закриті.