Облдержадміністрація виділила кошти на капітальний ремонт міської дороги по вулиці Гагаріна. Райдержадміністрація запросила кошти на капремонт дороги по вулиці Урицького – також менської. Інші шляхи району, в кращому разі, очікує ямковий ремонт.

– У районі близько 550 кілометрів доріг з твердим покриттям, – розказує заступник голови райдержадміністрації Володимир Василенко. – Зокрема, одна дорога державного значення – більше 50 кілометрів, дороги місцевого значення (територіальні, обласні, районні) – 260 кілометрів та комунальні дороги – 240 кілометрів.

Комунальні – це дороги в межах населених пунктів, взяті територіальною громадою на баланс. У минулому році на їх ремонт використовували, зокрема, кошти податку з власників транспортних засобів. У районі цього податку було зібрано понад 450 тисяч гривень.

Новоприйнятий Податковий кодекс скасував податок із власників транспортних засобів. Втрати від скасування транспортного податку держава компенсувала за рахунок акцизного податку на пальне. Тобто тепер податок сплачується при купівлі паль-ного, ціна якого збільшена на вартість акцизу. Проте акцизний збір йде у державний бюджет, а не у місцевий.

– У нинішньому році облдержадміністрація виділила гроші на ремонт дороги по вулиці Гагаріна, що у місті, – продовжує Володимир Улянович. – Протяжність цієї дороги – близько кілометра. Вартість ремонту – 900 тисяч гривень. Поки що виділили 500 тисяч.

Також райдержадміністрація запропонувала облдержадміністрації виділити кошти на капітальний ремонт дороги по вулиці Урицького (від центру міста до виїзду на Макошине). Її протяжність – близько кілометра. На ремонт потрібно майже мільйон гривень.

– Сподіваємося, що будуть додаткові надходження коштів на ремонт інших комунальних доріг, – говорить заступник голови РДА.

За словами Володимира Василенка, центральна траса і дороги місцевого значення будуть відремонтовані вже на початку червня. Їх ремонтом займається служ-ба автомобільних доріг. Вона отримує кошти безпосередньо з державного бюджету.

Тим часом
«Укравтодор» просить автомобілістів оцінити роботу дорожніх організацій
Для об’єктивної оцінки роботи підрядних підприємств «Укравтодор» звертається до користувачів доріг з проханням телефонувати у диспетчерську «Укравтодору» (тел. 0(44) 287-11-40, 287-42-18) і залишати відгуки стосовно ямкового ремонту на дорогах області або району. Відгук може стосуватися як якості зробленого ремонту, так і культури виконання робіт (зовнішній вигляд працівників, огородження місць виконання робіт тощо).
Джерело: сайт державної служби автомобільних доріг України.

Коментарі закриті.