З міжнародного фестивалю «Балкан-фолкфест», який відбувся у Болгарії, повернулися дитячий зразковий танцювальний колектив «Калинонька» і вокальний ансамбль Менської музичної школи «Співоча пташка». Наші таланти здивували місцевих своєю майстерністю, а болгари менян – гостинністю.

– На цьому фестивалі ми побували не вперше, – розповідає керівник «Співочої пташки» Оксана Шаповаленко. – Минулого року разом із «Калинонькою» також гостювали в Болгарії, тому цьогоріч навіть не вагалися, чи поїдемо. Єдине, що гальмувало, – брак коштів. Але батьки повністю оплатили проїзд і проживання наших юних артистів.

Фестиваль тривав два дні. Спочатку наших талантів просто запросили виступити для місцевих жителів, а наступного дня відбувся власне «Балкан-фолкфест».

Концерт було влаштовано у центрі міста для всіх бажаючих: і для туристів, і для місцевого населення. Спочатку він був задуманий як фестиваль фольклорної творчості без конкурсної програми. Але організатори, щоб заохотити творчу молодь, вирішили після всього дійства нагородити золотими дипломами один танцювальний та один вокальний колектив, які найбільше зачарували майстерністю.

На болгарській сцені, окрім українців, виступали таланти з Польщі, Греції, Румунії, Білорусії, Грузії, Німеччини. Та саме наші «Співоча пташка» і «Калинонька» здобули по золотому диплому, тобто забрали усі нагороди в Україну. От що значить – талановита Менщина!

За словами Оксани Шаповаленко, мешкали обидва колективи цілий тиждень у місті Кітені в одному готелі, але у різних корпусах. Умови перебування були вельми зручними: збалансоване харчування, привітний і відповідальний персонал. Кожна кімната була розділена на два поверхи, а біля готелю знаходився великий басейн.

– Сервіс нам влаштували настільки висококласний, що, залишивши дитину в басейні, я ні краплі не хвилювалася, бо плаврук не спускав очей із малечі, – ділиться враженнями керівник «Співочої пташки».

Після дводенної концертної програми діти разом із батьками і керівниками колективів із насолодою поринули в курортне життя. А ще наші юні таланти прогулювалися містом у концертних костюмах, через що місцеві жителі постійно просили сфотографуватися з такими гарними юними українцями та україночками.

– Варто відзначити, що місто Кітен дуже чепурне і гостинне, – зауважує Оксана Шаповаленко. – Люди там привітні та усміхнені, а у магазинах вітаються і прощаються з кожним покупцем. Вулиці чепурні та заквітчані. Справжній рай для туриста!

– А ще у Болгарії дуже смачна кукурудза, зветься «царевицею», – ділиться і своїми враженнями маленька учасниця «Співочої пташки» Катя Шаповаленко.

– Цікаво було слухати місцевих жителів, – підхоплює керівник вокального ансамблю. – Кавун у них називається (не повірите) динею. Дуже цікава мова у болгар.

«Співоча пташка» дуже дякує за підтримку і сприяння керівнику «Калиноньки» Галині Фесюн, а батькам юних зірочок – за те, що виділили кошти. Обидва творчі колективи ще передивляються свіжі курортні знімки та діляться враженнями, проте вже планують і наступного року взяти участь у фестивалі.

Коментарі закриті.