глядько водаЖителі менського мікрорайону, що за Червоним мостом, потерпають без води.

Ні помитися людям нормально, ні попрати, не кажучи вже про те, щоб їсти зварити. По воду мусять з каністрами та бідонами їздити до центральних міських колонок. Отак мучаться і ті, у кого у дворі стоять колодязі з насосами, адже води там практично нема. А як після дощу й з’являється, то така каламутна, що хоч жаб у ній розводь.

Дефіцит нормальної води жителі вулиць Просужого, Набережної з провулками, Польової відчувають роками. Сподівання на те, що сюди колись підведуть централізований водогін, вважають марними і вже не вірять обіцянкам кожного новообраного мера. Викручуються, хто як може.

Ось дивіться, – показує Тетяна Глядько, – ото за тиждень у моєму колодязі стільки води набралося. Її вистачить хіба на раз одяг випрати, і то такий, робочий. Їздимо по воду до колонки, що біля військкомату. Отак завантажуємо причіп каністрами, бідонами – і возимося. І помитися, і їсти зварити – усе проблематично! Так це ще у нас є автомобіль, а люди велосипедами каністри та бідони тягають. Є ж і такі, у кого колодязя взагалі нема, то не відмовляю, дозволяю брати воду з мого, та скільки її там – хіба ноги помити. І брудна яка – самі бачите.

Від того, що вода у колодязях каламутна, виходять із ладу електроприлади – пральні машини, бойлери, насосні станції, душові кабіни. Тетяна Глядько у той день, коли ми розмовляли, саме займалася встановленням нового бойлера.

Дві тисяч шістсот гривень віддала, – каже. – А що робити? Попередній бойлер «накрився» від нашої води, ніякі фільтри не помагають. Влітку на вулиці у душі миємося, а коли холодно буде не ходити ж брудному.

Старикам та немічним одиноким людям взагалі сутужно: до центральних колонок з каністрами вони не доберуться. А зараз же літо, спека, поливання, консервування. У вуличних колодязях – мілина. Щоб пробити свердловину і встановити станцію, треба не менш як п’ять – шість тисяч гривень. Де такі гроші у пенсіонерів?

Люди бідкаються: зробили б коштом міського бюджету хоч якусь нормальну свердловину у їхньому мікрорайоні – вже би ближче воду мали, не їздили б до центру…

2 коментарі