narkotikiНа обліку у лікаря-нарколога центральної райлікарні знаходяться троє хворих на наркоманію. Двоє з них після курсу лікування вже біля двох років не вживають наркотики.

Про це «Нашому слову» повідомив лікар-нарколог Анатолій Гетьман.

На профілактичному обліку в центральній райлікарні перебуває 12 молодих людей, один з яких – 17-річний підліток. Тільки цього року на облік взято четверо юнаків.

У 27-річного менянина, котрий 10 днів вводив собі екстракт макової соломки, розвинувся гострий панкреатит. Йому довелося довго лікуватися. Інший молодий чоловік курив в компанії коноплю, після чого у нього стався напад епілепсії.

Анатолій Гетьман наголошує, що хронічна інтоксикація наркотиками призводить до тяжких змін центральної нервової системи і внутрішніх органів. Майже половина накрозалежних скоює самогубства або помирає від передозування. У тих, хто курить коноплю, у 12 разів частіше виникає рак мозку, а також провокується розвиток шизофренії, розвивається анемія.

Найбільш схильні до вживання наркотиків молоді люди зі слабкою волею, емоційно не стійкі, з психопатичними рисами характеру. Більшість із них помилково вважає, що після однієї – двох спроб наркозалежність не виникне.

Чим раніше залежний звернеться за медичною допомогою до нарколога, тим легше позбутися хвороби. Крім того, можливе лікування анонімно.

Коментарі закриті.