Напередодні травневих свят до Березнянської бібліотеки для дорослих завітав член Національної спілки журналістів та Національної спілки письменників України Іван Корбач.

І, як виявилося, не з порожніми руками. Іван Михайлович передав читачам селища свої книги про минуле і сучасне Березни, а також спогади про окупаційне лихоліття.

Народився Іван Корбач у Березні 1926 року. У неповні 18 років став учасником бойових дій, воював сержантом-автоматником на Другому Білоруському фронті. Понад 30 років служив в армії – від Курильських островів і Чукотки до групи радянських військ у Польщі і Німецькій Демократичній Республіці. Учасник Карибської кризи на Кубі. Полковник у відставці.

Закінчив факультет журналістики Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка та Львівське загальновійськове училище. Понад 20 років працював у військовій пресі – кореспондентом, редактором газети. Був кореспондентом республіканського видання «Правда України».

У творчому доробку Івана Михайловича понад 30 романів і повістей, оповідань та історичних досліджень. За повість «Шляхами століть» – про літописне місто Березна – удостоєний звання лауреата премії Українського фонду культури у галузі літератури.

Іван Корбач і зараз продовжує плідно працювати. Він є відповідальним секретарем ради Чернігівського земляцтва у Києві, а ще – упорядником календарів «Чернігівське земляцтво» 2000 – 2005 років.

– Дарунок селищній бібліотеці – неоціненний внесок у попов­нення книжкового фонду книгозбірні. За це Івану Михайловичу щиросердна дяка, – сказала найближчій газеті директор централізованої бібліотечної системи Інна Дудко.

Коментарі закриті.