Історія у ялинкових прикрасах
Раритетні прикраси демонструє Світлана Петренко.

Новорічна ялинка – чарівний магніт, що притягує до господи святковий настрій. Свято починається у той день, коли ми прикрашаємо ялинку. А у Менську районну бібліотеку воно завітало ще раніше – тут організували цікаву виставку ялинкових іграшок.

Ялинкові прикраси зав­жди відтворювали події часу. Це підтверджують і раритети виставки.

– На початку 50-х років виготовлялося багато «їстівних» іграшок: всіляких ягід, овочів, фруктів, грибів, – розповідає заступник директора районної бібліотеки по роботі з дітьми Світлана Петренко. – Пізніше на ялинці оселилися звірята та птахи. Не пройшла безслідно і «кукурудзяна епопея» часів Микити Хрущова, коли на ялинових гілках «виросли» качани кукуруд­зи. Неодмінною прикрасою ялинки були скляні намиста.

Грандіозна подія початку 60-их – освоєння людиною космічного простору – знайшла відображення і в новорічних іграшках: з’явилися ракети, супутники, космонавти, зірки.

У 70-их переважали різноманітні кульки та бурульки. У 80-і роки іграшки здобувають абстрактну форму: найчастіше дитині доводилося напружувати фантазію, щоб визначити, що ж за звір з’явився на ялинці.

– Ідею створити таку виставку підказала нам учасниця жіночого клубу «Енергія» Галина Сипченко, – каже Світлана Петренко. – Ми спробували. Відгукнулися працівники бібліотеки, учасниці тієї ж таки «Енергії», наші читачі. На сьогоднішній день представлено більше двох сотень новорічних прикрас різноманітних форм і років виготовлення.

Виставка буде цікавою не тільки дітям, а й дорослим. Адже, побачивши знайому новорічну прикрасу зі свого минулого, немов сам знову потрапляєш у ті часи, коли Новий рік був не лише вихідним днем, а справжньою казкою. Коли ж до кінця року залишаться лічені дні і ви, як і раніше, витягнете коробку з ялинковими прикрасами – не поспішайте. Потримайте в руках кожну кульку і кожну іграшку… Бо новорічна прикраса – це частинка чарів, у які так хочеться вірити під Новий рік.

Коментарі закриті.