Щорічно 3 грудня, починаючи з 1992 року, відзначається Міжнародний день інвалідів. Це привід замислитись над життям і нагадати, що ми повинні зробити все, щоб люди з фізичними вадами відчували себе затишно і впевнено.

Інколи в житті внаслідок прикрого нещасного випадку здорова працездатна людина раптово перетворюється на інваліда. І дуже важливо, щоб в цю важку хвилину було до кого звернутись і отримати допомогу.

Піклування про людей, які в результаті нещасного випадку на виробництві стали інвалідами трудового каліцтва, є одним із основних завдань роботи Менського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області.

Працівники Фонду в разі настання виробничого травматизму поруч з першого дня (під час розслідування нещасного випадку) і весь час, визначений МСЕК.

На сьогоднішній день відділенням надаються виплати та соціальні послуги 243 потерпілим на виробництві та 12 утриманцям, що проживають на території Менського, Корюківського та Сосницького районів. З них майже 60% мають інвалідність: 6 інвалідів від трудового каліцтва 1 групи, 22 інваліди 2 групи та 114 інвалідів 3 групи.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» Фонд надає широкий спектр виплат та медико-соціальних послуг. Це і щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого; виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника; відшкодування по тимчасовій втраті працездатності; витрати на поховання; одноразові виплати. За 10 місяців 2017 року виплачено майже 3,2 млн грн.

Особливу увагу відділення приділяє відновленню здоров’я та працездатності інвалідів. Результатом роботи є створення функціонального, налагодженого порядку надання медико-соціальних послуг.

До послуг, які надаються інвалідам, входить: лікування потерпілих в стаціонарних медичних закладах, санаторно-курортне лікування, забезпечення виробами медичного призначення, протезно-ортопедичними виробами, спеціальними засобами пересування (колясками), автомобілями, оплата доглядів тощо. Весь перелік медико-соціальних послуг, потреба в яких визначена МСЕК, надається своєчасно та в повному обсязі.

Але не лише відшкодуванням шкоди на відновлення здоров’я обмежується спілкування спеціалістів з інвалідами трудового каліцтва. У відділенні завжди доброзичливо ставляться до кожного відвідувача, відвідують їх на дому, залучають до громадського життя.

Прикладом цього є те, що інваліди щорічно беруть активну участь у відбірковій обласній спартакіаді «Сила духу» та у фінальних змаганнях. Цього року інвалід ІІІ групи трудового каліцтва Віктор Ігнатовський, мешканець с. Киселівка Менського району, посів друге місце з армспорту (вагова категорія більш 90 кг) у фінальних змаганнях V Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці «Сила духу».

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я. І не тільки 3 грудня, а й кожного дня не забувати про те, що поруч з нами живуть люди, які потребують нашої допомоги і уваги. Кожен з нас в своєму серці повинен плекати любов, добро, розуміння до ближнього. А милосердя – це добро, яке неможливо побачити, але можна відчути в наших справах, вчинках, думках. Нехай не згасає свічка милосердя.

По всіх питаннях соціального захисту інвалідів праці просимо звертатись за адресами:

м. Мена, вул. Троїцька, 5 А ( тел. 2-14-48, 2-14-08);

м. Мена, вул. Чернігівській шлях, 4/3 (тел.2-24-30, 2-12-53);

відділ соціальних послуг у Корюківському районі: м. Корюківка, вул. Вокзальна, 8 а, (тел. 3-12-38);

представництво відділення у Сосницькому районі: смт Сосниця, вул. Б. Хмельницького, 16, (тел. 2-76-32).

Менське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області

Коментарі закриті.