Як вирішити хрестоматійну вітчизняну проблему — поганих доріг? Українцям пропонують робити це за допомогою інтернету, повідомляє сайт “Факти”, ICTV.

Новий громадський сайт – «УкрЯма» допоможе мешканцям будь-якого куточка країни поскаржитися на ями. Треба сфотографувати пошкодження, а програма автоматично згенерує скаргу до ДАІ.

«УкрЯму» зробили за зразком популярного російського проекту «РосЯма». Північні сусіди придумали, як спростити громадськості спроби змусити хутчіше обертатися бюрократичне колесо. І вже майже півроку змушують інспекцію та дорожні служби реагувати на неподобства на трасах.

Якщо за місяць ділянку не відремонтують, сайт згенерує скаргу до прокуратури. Система діє – вже переконалися у Росії. Там за півроку завдяки інтернет-ресурсу відремонтовано кожне п’яте дорожнє пошкодження. «УкрЯмі» – менше місяця. Але через сайт відправляють навіть більше скарг, ніж у сусідів, кажуть організатори.

– Думаю, що у нас буде більше відремонтованих ям, більше скарг і результат буде кращим – у нас народ трошки активніший, – каже керівник громадської организації «Новус» Павло Білоусов.

Автори сайту стверджують: зазвичай автоінспектори відправляють людей із скаргами до дорожніх служб. В управлінні ДАІ запевняють: на всі скарги мають складати протоколи та примушувати дорожників ліквідувати ями.

– Вручають обов‘язкові до виконання приписи на усунення зазначених недоліків. Якщо припис не виконується, посадова особо притягується до адміністративної відповідальності, – розповідає головний інспектор відділу організації дорожнього руху УДАІ МВС України, Станіслав Мізін.

З Чернігівської області поки що на сайті позначена лише одна яма – на вулиці Грушевського у Коропі.

Мітки: ,

Коментарі закриті.