У ході благодійної акції «Серце до серця» у Чернігівській області було зібрано 23 210,03 грн.

Про це повідомив на засіданні прес-клубу «Ділове слово» в управлінні у справах преси та інформації облдержадміністрації голова наглядової ради Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» Єжи Конік.

Ще шість тисяч (за рахунок залишків коштів з інших областей) додав Фонд, що і дало змогу придбати інсулінову помпу Dana IIS з комплектом витратних матеріалів.

Руслана Нагорна, начальник відділу з питань сім’ї та гендерної політики управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, нагадала присутнім, що шоста щорічна Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця» відбувалася з 1 по 15 травня 2011 року під гаслом допомоги дітям, хворим на цукровий діабет.

Захід, у якому взяли участь понад 600 волонтерів, проходив в усіх загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладах області, а також на підприємствах, організаціях та установах різних форм власності. Лідерами зі збору коштів стали Чернігів, Ріпкинський, Чернігівський, Носівський, Бахмацький райони.

Головний позаштатний спеціаліст з дитячої ендокринології управління охорони здоров’я облдержадміністрації, член оргкомітету з проведення акції на Чернігівщині Людмила Захаревич наголосила, що захворюваність на цукровий діабет є актуальною проблемою для області. Наразі на обліку перебувають 185 дітей з цим захворюванням, і щороку діагностуються ще 25 – 30. Цього року, зокрема, діабет було виявлено у 23 дітей.

Хворі на цукровий діабет потребують постійної замісної терапії інсуліном, діти ж отримують інтенсифікований курс лікування, який означає введення інсуліну до шести разів на день. Інсулінова помпа є сучасним засобом введення цього гормону, який дозволяє зменшити кількість ін’єкцій до однієї на три – п’ять днів.

На жаль, зібраних коштів було достатньо для придбання лише однієї помпи, що поставило перед тяжким вибором членів організаційного комітету.

Зрештою, після зустрічей та консультацій з батьками за взаємною згодою було обрано дитину, яка отримала помпу. Ним став маленький Костя Жибір.

Двоє волонтерів у присутності представників фонду «Серце до серця», управлінь сім’ї та молоді та у справах преси та інформації облдержадміністрації, членів оргкомітету, молодих активістів акції вручили Кості та його матері цей апарат.

Як зазначив насамкінець Єжи Конік, цього року в Україні в рамках акції вдалося зібрано понад 4 млн. грн., а всього за шість років її проведення — понад 12 млн. грн. В Польщі ж, де й було започатковано цю акцію 20 років тому, за весь час її проведення небайдужі громадяни зібрали близько 200 млн. євро. Він наголосив, що кількість зібраних грошей напряму залежить від суспільного розголосу і популяризації акції, та побажав, аби наступного року кількість одержувачів благодійної допомоги була такою, щоб заповнити найбільшу залу обласної державної адміністрації.

Коментарі закриті.