325648Майже три дні у Чернігові тренери навчали громадських активістів з нашої та інших областей України, як зробити кращим своє життя і життя громади свого міста чи села.

Під кінець семінару тренери підготували для його учасників несподіванку: ось, мовляв, ви тут сиділи, слухали, говорили, а тепер ідіть і зробіть щось корисне для суспільства. Поділили на групи по п’ять чоловік. На планування і виконання завдання було виділено близько години.

Одна з груп прибрала сміття біля спортивного майданчика, зробила розмітку на занедбаному футбольному полі та віддала частину своєї вечері бездомним котам.

Інша група підходила на вулиці до подружніх пар і вітала їх із Днем сім’ї. Спочатку на обличчях тих, кого вітали, було здивування, а потім – радісна посмішка. Далі група допомагала виходити з тролейбусів жінкам. Знову ж таки, дехто був приємно здивований і вдячний, а дехто намагався втекти він «тимурівців», сприймаючи ввічливість і безкорисливу допомогу, як щось незрозуміле і підозріле.

Одна з груп пропагувала здоровий спосіб життя. Спочатку семінаристи зайшли до магазину, поприбирали там і заробили декілька гривень. Потім купили на ці гроші цукерок. Після цього вони підходили на вулиці до курців і пропонували їм обміняти цигарку на цукерку. Чоловік 20 погодилося. Пізніше цигарки були публічно знищені.

Ще одна група несла в маси поезію. Позичивши у книжковій крамниці поетичні збірки і «окопавшись» на одній із центральних вулиць Чернігова, вони зупиняли перехожих і читали їм вірші.
Відео з архіву Олександра Ясенчука.

Ось так проявлена ініціатива скрасила будні деяких чернігівців і подарували їм трішки радості. Та і самі ініціатори отримали масу задоволення.

Коментарі закриті.