Великий хресний хід відбувся у Волосківцях, Степанівці та Дягові за сприяння Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».

У Свято-Успенській церкві, що у Волосківцях, зібралося багато православних віруючих, аби зустріти учасників хресного ходу, приєднатися до них і прикластися до ікон Божої Матері «Володимирська» та «Боголюбська».

Великий хресний хід стартував з Почаєвського монастиря, що на Тернопільщині, і продовжував свій шлях до Вишгорода, Києва, Чернігова. Після обласного центру віряни і козаки відвідали три храми нашого району.
Мета цього православного заходу – залучити якомога більше людей до віри в Господа, за допомогою ікон Божої Матері очиститися від духовного негативу, нечисті, яка отруює життя, – наркотиків, тютюну, горілки, лихослів’я…

– Ми хресним ходом обійшли всю Білорусь, – каже член «Козацтва Запорозького», уродженець Дягови Борис Лущик. – Нас радо вітали, схвалювали наш захід. Зазначу, що чудотворні ікони Божої Матері ми взяли для великого хресного ходу з Почаєвського монастиря. Після Менщини ми підемо в Росію. Звичайно, великі відстані долаємо спеціальним автобусом, а по населених пунктах ходимо з корогвами, козацьким прапором, іконами Божої Матері.

Протоієрей Свято-Успенської церкви отець Микола відправив акафіст, а потім, зустрівши православних великого хресного ходу, ще й літургію на честь чудотворних ікон Божої Матері.

Незважаючи на затяжний і рясний дощ, учасники хресного ходу і православні Волосківець пішли до Свято-Троїцького храму, що у Степанівці. Несли, як того і вимагають церковні канони, усю необхідну атрибутику вулицями Волосківець і Степанівки, співали церковних пісень.

Обійшли Степанівський храм, який нині ремонтується. Учасники великого хресного ходу віддали данину пам’яті Григорія Даниловича (розповідь про цю неординарну людину, генерала від інфантерії і вихователя останнього російського імператора «Наше слово» публікувало 16 червня). На родинному кладовищі Даниловичів, яке знаходиться поблизу Свято-Троїцької церкви, відбулася літія на честь Григорія Григоровича, який відійшов у Вічність 1906 року, але його добрі справи і активна життєва позиція не забуті земляками і до нині.

У Степанівській церкві отець Микола теж відправив літургію, а далі великий хресний хід рушив до Дягови, де у Свято-Покровській церкві теж відбулося Богослужіння.

Православні віруючі, усі бажаючі мали змогу не лише прикластися до ікон Божої Матері «Володимирська» і «Боголюбська», очистити свої душі від негативних емоцій, а й пом’янути своїх рідних, які покинули цей світ, а ще – підтримати учасників великого хресного ходу.

Коментарі закриті.