Народний депутат, лідер фракції «РЕФОРМИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО» Ігор Рибаков звернувся до Чернігівської обласної державної адміністрації з пропозицією провести нараду із підприємствами, які займаються переробкою молока, щодо збільшення закупівельних цін на молоко у населення.

Про це повідомляє прес-служба Ігоря Рибакова.

– В магазинах літр молока коштує від 8 гривень, в той час як у людей підприємці купують його по дві гривні. Така цінова політика є вкрай несправедливою та не стимулює населення займатися заготівлею молока, – переконаний політик.

За даними Держкомстату, в Україні в минулому році поголів’я великої рогатої худоби зменшилося на 2,5%. Станом на 1 січня 2012 Держкомстат нарахував в Україні 4,5 млн. При цьому поголів’я корів за 12 місяців минулого року зменшилося на 1,6% – до 2,5 млн.

– Депутати нашої фракції «РЕФОРМИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО» неодноразово спілкувалися на цю тем з спеціалістами, які зазначають, що в саме в домашніх господарствах, в яких утримується 80% всього поголів’я, це зменшення відбувається швидше, ніж в середньому по країні. За останні п’ять років поголів’я корів в домогосподарствах зменшилося більш ніж на 25%. Якщо справи будуть йти так і далі, закупівельникам просто ні в кого буде закуповувати молоко для переробних підприємств, – переконаний народний депутат.

– Тому сьогодні, щоб не втратити молочну галузь, вкрай важливо заохочувати населення займатися заготівлею молока, – вважає народний депутат Ігор Рибаков.

Він наголосив, що Чернігівська ОДА має серйозно зайнятися цим питанням та провести консультації із молокопереробними підприємствами щодо підвищення закупівельних цін на молоко.

– Також фракція «РЕФОРМИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО» звернеться до Міністерства аграрної політики та продовольства України з пропозицією розробити дієвий механізм дотацій виробникам молока, оскільки, на переконання експертів, діюча система себе не виправдовує. Відповідний законопроект ми підготуємо вже на початку наступної сесії ВР, – повідомив лідер фракції Ігор Рибаков.

Коментарі закриті.