рибаКупуючи рибу на стихійних ринках потрібно знати, що продавці мають право продавати її лише після проведення лабораторних аналізів і отримання ветеринарного документу щодо її придатності. У реалізаторів риби також повинна бути накладна, в якій зазначено, де придбано рибу.

На жаль, часто торговці рибою, особливо на стихійних ринках, ці вимоги ігнорують, констатує Чернігіврибоохорона.

Зазвичай риба невідомого походження, без документів є браконьєрським уловом і не завжди придатної якості.

Чернігіврибоохорона нагадує про адміністративну відповідальність за порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного світу. За незаконний продаж риби передбачений штраф від 510 до 1700 гривень з можливою конфіскацією риби. За продаж риби занесеної до Червоної книги України (на Чернігівщині поширені: йорш-носар, карась золотий, мінога українська, стерлядь прісноводна, марена дніпровська, минь річковий) передбачений штраф від 1700 до 3655 гривень з можливою конфіскацією риби.

Для попередження незаконного продажу риби інспекторами Чернігіврибоохорони постійно проводяться рейди по ринках області. Тому продавцям риби для упередження конфліктів слід завжди мати при собі всі необхідні документи, які засвідчують законність походження вашого товару.

Чернігіврибоохорона закликає громадян не підтримувати браконьєрів, купуючи у них рибу невідомого походження та невстановленої якості.

Коментарі закриті.