Про те, чим небезпечне це захворювання та як із таким діагнозом можна жити повноцінним життям, пацієнтам центральної районної лікарні минулого тижня розповіли обласні та столичні спеціалісти.

Хворі на цукровий діабет повинні постійно контролювати свій стан і ретельно дотримуватися рекомендацій лікаря. Про це у виступі на семінарі наголосила головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я з ендокринології, завідувач ендокринологічного відділення Чернігівської обласної лікарні Любов Червякова.

За її словами, щоби не набути ускладнень і мати повноцінне життям, люди з таким діагнозом повинні не лише приймати медикаментозну терапію та дотримуватися дієти. Варто також не забувати про фізичну активність та самоосвіту. До речі, усі пацієнти ендокринологічного відділення обласної лікарні під час лікування у стаціонарі відвідують “Школу самоконтролю”, аби у подальшому мати змогу самостійно контролювати свій стан і не допустити погіршення.

За невтішною статистикою, на кожного офіційно хворого на цукровий діабет припадає троє – четверо людей, котрі також мають такий діагноз, але вважають себе здоровими. Це свідчить про низьку поінформованість населення.

Які є види діабету? Як попередити його ускладнення? Як пройти обстеження та нормалізувати рівень цукру у крові? Про це розповідала регіональний менеджер компанії LifeScan (котра виготовляє глюкометри) Світлана Урупа.

Діабет, у першу чергу, загрожує людям, старшим 40 років, гіпертонікам, особам з надмірною вагою та обтяженою спадковістю. На жаль, нерідко це захворювання діагностують тоді, коли вже наявні ускладнення: погіршення зору, пародонтоз, незаживаючі рани, ниркова недостатність та ін.

Представник ПАТ “Фармак” (це підприємство виготовляє ендокринологічні препарати) Валентина Бородавча розповіла про соціальну спрямованість у справі лікування діабету. Лекції, друкована література на цю тему, дія “Школи діабету” – усе це сприяє тому, аби наше населення грамотно ставилося до цієї хвороби. У будь-якому разі, в даній ситуації не можна вдаватися до самолікування, адже при діабеті медикаментозна терапія підбирається суто індивідуально.

– Можна купувати і вводити дорогий інсулін, разом із тим не дотримуючись рекомендацій лікаря, і мати погані показники, – зауважила Любов Червякова. – І навпаки: при грамотному систематичному лікуванні та самоконтролі з діабетом можна жити повноцінним життям.

Коментарі закриті.