Менська центральна районна лікарняХвороби системи кровообігу – найпоширеніша патологія як в Україні, так і в нашому районі зокрема. Торік дана патологія склала 35,4% у структурі хворобливості населення району.

Про це нагадує завідувач терапевтичного відділення Менської центральної райлікарні Світлана Кочубей.

Хвороби серцево-судинної системи залишаються на першому місці серед основних причин смертності. У 2012 році в районі померло 812 чоловік, з них 674 особи (83%) – від хвороб системи кровообігу. Більшу частину померлих від серцево-судинної патології становлять особи з підвищеним тиском.

Наявність артеріальної гіпертензії підвищує ризик загальної смертності в 4,5 раза у чоловіків та вдвічі – у жінок.

У районі проводиться активна робота по виявленню та лікуванню артеріальної гіпертензії. Торік підвищений АТ було виявлено у 9 172 осіб (28%). Близько 73% виявлених хворих охоплено диспансерним наглядом. В районі створено реєстр хворих на артеріальну гіпертензію, який постійно оновлюється.

На даний час лікування артеріальної гіпертензії стало доступнішим. Із 2012 року діє постанова Кабінету міністрів «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Документом визначено сім основних монокомпонентних препаратів для лікування хворих на артеріальну гіпертензію. Вартість цих ліків частково відшкодовується державою.

Щоб отримати дешевші медикаменти, хворий на артеріальну гіпертензію має звернутися до свого сімейного лікаря. Після обстеження лікар випише пільгові рецепти на гіпотензивні препарати. Реалізація таких рецептів проводиться аптекою №17 «Ліки України», що знаходиться у Мені по вул. Шевченка, 74-а.
На стадії відкриття – аптечний пункт на базі Березнянської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, де будуть відпускатися гіпотензивні ліки.

Коментарі закриті.