За період 1987 – вересень 2017 рр. в Україні офіційно зареєстровано 310 680 випадків ВІЛ-інфекції, у тому числі 99 694 випадки захворювання на СНІД та 43 958 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

На жаль, люди, що живуть з ВІЛ/СНІД (ЛЖВ), як і раніше, піддаються дискримінації та стигматизації за відповідною ознакою, в тому числі при реалізації соціально-економічних прав, зокрема, права на медичну допомогу, трудових прав.

Проявів дискримінації та стигми у сфері охорони здоров’я зазнало 8% опитаних людей, що живуть з ВІЛ/СНІД. При цьому значній частці – 89% – відмовили надати медичні послуги у неспеціалізованих для ЛЖВ закладах, 11% – у Центрах профілактики та боротьби зі СНІДом.

Незважаючи на створення системи безоплатної правової допомоги (БПД), в Україні відсутність доступу до правосуддя та порушення права на справедливий суд стало серйозною проблемою, особливо для ЛЖВ, представників ключових спільнот, уразливих до ВІЛ, хворих на туберкульоз. ЛЖВ і наркозалежні не мають права на БПД, відповідно до закону.

З лютого 2018 року громадська організація «MART» долучилася до реалізації спільного проекту Української Гельсінської спілки з прав людини та мережі ЛЖВ.

Відтепер, люди, що живуть з ВІЛ/СНІД, уразливі до зараження ВІЛ або які хворіють на туберкульоз можуть отримати безоплатну допомогу в громадській приймальні громадської організації МАRТ щодо питань:

• медичного, трудового, адміністративного та кримінального права;
• порушення безперервності лікування;
• гендерної рівності та правопорушень пов’язаних з цим, а також щодо заборони катувань, нелюдського або такого, що принижує честь і гідність, поводження або покарань щодо осіб, які живуть з ВІЛ/СНІД.

Безоплатну правову допомогу можна отримати за адресою:
вул. П’ятницька, 39, кімната 703 м. Чернігів, 14000
Графік прийому:
вівторок, четвер – з 09:00 до 17:00
Попередній запис по телефону:
+38(063)560-52-00
E-mail: naumdima@gmail.com

Коментарі закриті.