Під час робочої поїздки до Менщини у середу голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко позитивно оцінив ситуацію у агропромисловому комплексі району, хід підготовки до весняно-польових робіт. Відвідав фермерське господарство Олексія Бутенка у Дягові, сиркомбінат, а також два проблемні об’єкти – районний Будинок культури і недобудовану школу у Мені.

Фото Ірини Примак.

Володимир Хоменко був приємно вражений побаченим у дягівському господарстві. Він побував, зокрема, на складі, де відбувається зерноочищення, зерносушіння та картоплесортування, ознайомився з досвідом вирощування ранньої суниці у теплиці господарства. Відвідавши ферму, відзначив прогресивні, новаторські методи роботи фермера.

До речі, Олексій Бутенко збирається незабаром будувати приміщення для утримання великої рогатої худоби на 540 голів, з доїльним залом, планує втілювати найсучасніший європейський досвід.

Під час спілкування з пресою губернатор ще раз підкреслив успіхи дягівського господарства, наголосивши на тому, що його керівник активно дбає і про громаду Дягови, розвиває соціальну сферу села.

– Маючи такі статки, Олексій Бутенко і вся його численна родина не прагнуть шукати теплого місця, а живуть тут, у селі, працюють разом з односельчанами, – зазначив голова ОДА. – Тут виросли троє його синів, тут і онуки ростуть, отже у села є перспектива.

Відвідавши «Менський сир» і поспілкувавшись із керівництвом підприємства та району, губернатор поставив питання про закупівельну ціну молока, співпрацю виробників та переробників цього продукту. Висловився за необхідність створення такого алгоритму формування ціни в залежності від якості продукту, який би задовольняв обидві сторони.

Володимиру Хоменку показали й проблемні об’єкти Менщини. Зокрема, приміщення районного Будинку культури, котре давно потребує капітального ремонту. Володимир Миколайович поставив місцевих керівників перед вибором: чи братися за реконструкцію цього закладу, чи за будівництво Будинку культури у Березні. Нагадаємо, що для ремонту першого об’єкту потрібно близько одного мільйона трьохсот тисяч гривень, для другого – майже вісім мільйонів. Область береться допомогти. Губернатор високо оцінив розвиток культури у районі, згадав циркові колективи «Юність» і «Фієста», культурні напрацювання у Березні.

– Якщо вже у районі на такому високому рівні розвинута культурна сфера, то потрібно, аби люди мали змогу займатися у відповідних умовах, – наголосив він.

Відвідавши недобудовану школу в Мені, Володимир Миколайович заслухав інформацію про те, що місту нове приміщення навчального закладу украй необхідне: школа імені Т.Г.Шевченка наразі перебуває у аварійному стані. Поцікавився, чи підведена до об’єкту вода, каналізація, яким чином облаштують опалення. І врешті-решт запропонував місцевій владі до кінця поточного року віднайти кошти на виготовлення проектної документації для добудови школи.

– А ми в області, у свою чергу, розберемося з кошторисом і, ймовірно, наступного року кошти на цей об’єкт будуть виділені, – зауважив очільник області. – Сюди могли б підвозити на навчання старшокласників з найближчих сіл.

Коментарі закриті.