Днями у Головному управлінні ДФС у Чернігівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2016 року». На запитання відповідала начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Світлана Миколаївна Волкова.
Пропонуємо до уваги найбільш актуальні питання, з якими платники податків зверталися на «гарячу лінію».
Питання: Які граничні терміни подання декларацій про майновий стан і доходи?
Відповідь: Для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2016 рік – 03.05.2017.
Для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Отже останній день подання декларації за 2016 рік – 09.02.2017.
Питання: При отриманні яких доходів виникає обов’язок щодо подання декларації?
Відповідь: При отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо; при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами; при отриманні іноземних доходів та в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Питання: За яких обставин обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним?

Відповідь: Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:
від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;
від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ;
у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.
Питання: Який термін подання податкової декларації для отримання податкової знижки у 2017 році?
Відповідь: Платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2016 року, можуть подати податкову декларацію – по 31 грудня включно 2017 року.
Питання: Які витрати включаються до податкової знижки?
Відповідь: До податкової знижки дозволяються включати такі витрати:
– сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання платника або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не отримує заробітної плати;
– сума коштів, переданих платником у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям;
– сума витрат на сплату страхових платежів;
– сума витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
– сума витрат пов’язаних з усиновленням дитини;
– сума витрат пов’язаних з переобладнанням транспортних засобів;
– сума витрат на сплату видатків на будівництво (придбання ) доступного житла та процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом.
У разі якщо платник до кінця 2017 року не скористається правом на нарахування податкової знижки таке право на наступні роки не переноситься.
Питання: Які терміни сплати податкового зобов’язання? За якою формою потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи?
Відповідь: Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянами самостійно до 01 серпня 2017 року. Граничний термін сплати- 31.07.2017 року.
З 1 січня 2017 року декларація про майновий стан і доходи подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів від 15.09.2016 №821.
У новій формі зменшено кількість додатків з чотирьох до двох та змінено порядок розрахунку податкових зобов’язань із доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від впровадження господарської діяльності (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування).

Коментарі закриті.