Народ, готуючись до «кінця світу», активно скуповує свічки, сіль та сірники. Щоби новим дефіцитом чергового апокаліпсису в окремо взятому місті не стала проста питна вода, 8 листопада відбулося засідання громадської ради при райдержадміністрації. Але основної мети – компромісу між ТОВ «Менський комунальник» та міською радою – так і не було досягнуто. Питання, хто в подальшому надаватиме послуги менянам з водопостачання та водовідведення, буде вирішувати громада на загальних зборах жителів міста у грудні.

Пристрасті тарифні

Обіцяну експертизу попередніх тарифів, розроблених КП «Менакомунгосп», так і не було проведено.

– Цьому є об’єктивна причина, – пояснює міський голова Федір Фесюн. – Жодна структура не береться проводити експертизу, допоки водомережі знаходяться в оренді ТОВ «Менський комунальник». А так пропоновані тарифи для ознайомлення були надруковані в ЗМІ, хто хотів – з ними ознайомився. Як я й говорив, наші тарифи будуть мінімум на 20% нижчі від нині існуючих.

– Важко без експертної оцінки зробити висновки, наскільки ці запропоновані тарифи взагалі відповідають дійсності, – заперечує міській владі директор ТОВ «Менський комунальник» Василь Зима. – Особисто у мене виникають великі сумніви щодо можливості їх зниження, поки що це лише нічим не підтверджені обіцянки. Щодо наших тарифів, то можу завірити громаду, що вони підвищуватися не будуть. Але й знизити їх ми не маємо можливості. І це не забаганка Зими – маємо експертний висновок з підтвердженням фахівцями доцільності існуючих тарифів.

На зауваження міського голови, що в інших районах ціни на водопостачання та водовідведення значно нижчі, Василь Зима надав пояснення громадській раді:

– Різниця в тарифах пояснюється різною інфраструктурою та обсягами споживання, – запевняв Василь Юхимович. – У Корюківці, наприклад, обсяги водопостачання удвічі більші, ніж у Мені, а каналізації – у чотири рази. Сосниця також має більші об’єм

и стоків, зате не має очисних, а лише поля фільтрації. У нас же я бачу єдину можливість для зменшення тарифів: збільшити кількості споживачів за рахунок прокладання нових ділянок водогону та каналізації. Також допомогло б у цьому переобладнання каналізаційно-насосної станції по вулиці Шевченка.

Що буде після Нового року?

Представники ТОВ «Менський комунальник» заявили, що якщо договір між ними та міською радою не буде продовжено, вони знімають із себе відповідальність за наслідки.

– А наслідки будуть дуже серйозні, – прогнозують комунальники. – Ось 1 січня (31 грудня спливає термін дії договору – авт.) та кілька наступних місяців і поставлять усі крапки у цьому питанні. А розраховувати на те, що після невдалої спроби міськради можна буде знову розраховувати на послуги «Менського комунальника», не треба. Адже ліквідувати діючу організацію легко, а створювати її по-новому майже не можливо.

– Не потрібно боятися «страшилок», – відстоював свою точку зору міський голова. – Менянам нічого боятися. Ми маємо достатню кількість фахівців. Та й з «Менського комунальника» ще прийдуть. Маємо можливість створити абонентську базу за два тижні. Більшість необхідної документації вже розроблена і чекає лише затвердження в Державній екологічній інспекції. Техніку та обладнання на перший випадок маємо, потім ще за потреби докупимо. Для цього в бюджеті розвитку є 700 тисяч гривень. Не треба сіяти паніку, ще не почавши роботи.

Вирішить громада

Засідання громадської ради проходило три години замість запланованих двох. Було вислухано точки зору всіх бажаючих їх висловити. Доходило навіть до напівприхованих образ, хоча голова громадської ради Тетяна Руденко всіма силами намагалася спрямовувати дебати у конструктивне та мирне русло.

Так і не домігшись порозуміння між міськрадою та ТОВ «Менський комунальник», громадська рада ухвалила рішення винести це питання на розгляд загальних зборів жителів міста.

Отже, вирішуватимуть подальшу долю водогону та життя міста його мешканці. Поки є час, варто десять раз обдумати і ухвалити таке рішення, після якого не доведеться чухати потилицю та дивуватися: «А наче ж бо хотіли як краще…»

zp8497586rq

Коментарі закриті.