Міністерство юстиції та Менський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги запрошує юристів взяти участь у конкурсі з відбору претендентів на посади керівників бюро правової допомоги.
Анатолій Єрмоленко.

Міністерство юстиції та Менський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги запрошує юристів взяти участь у конкурсі з відбору претендентів на посади керівників бюро правової допомоги.

Про це “Нашому слову” повідомив директор Менського місцевого центру з надання БВПД Анатолій Єрмоленко.

У рамках розширення системи безоплатної правової допомоги з 1 вересня 2016 року розпочнуть працювати бюро правової допомоги по всій Україні.

Прийнято рішення продовжити конкурс (нагадаємо, що конкурс з відбору претендентів на посади керівників бюро оголошений 4 квітня) та, зокрема, етап збору заявок до кінця травня, аби якомога більше бажаючих могли взяти в ньому участь, і щоби можно було обрати найкращих.

Конкурс проходитиме у 3 етапи. Перший етап – це опрацювання поданих заяв на відповідність формальним критеріям. Другий етап – дистанційний курс навчання, опрацювання його результатів та запрошення до проходження інтерв’ю. Третій – співбесіда із претендентами, яка дасть можливість виявити їх мотивацію.

Аби взяти участь у конкурсі, претендентам необхідно до 31 травня 2016 року заповнити відповідну заявку на сайті вакансій в системі безоплатної правової допомоги. Обрати можна 5 населених пунктів, де б претендент на посаду хотів працювати.

Вимоги до претендентів:

– вища юридична освіта не нижче першого (бакалаврського) рівня вищої освіти;

– вільне володіння українською мовою;

– доброчесність, толерантність;

– спроможність до усної та письмової ефективної комунікації;

– аналітичне мислення, спроможність швидко орієнтуватися і шукати необхідну інформацію;

– рівень досвідченого користувача персонального комп’ютера;

– стресостійкість.

Підтверджений досвід волонтерської діяльності/участі у діяльності громадських організаціях/ініціативних групах, які надають допомогу вразливим суспільним групам, є перевагою.

Прийняття на роботу здійснюватиметься директорами відповідних регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (в Чернігівській області – це Ірина Борисівна Протченко).

У рамках етапів конкурсу, зокрема, за результатами опрацювання прийнятих заявок на відповідність формальним вимогам, претендентів буде запрошено до проходження курсу дистанційного навчання, тож навіть ті, хто не пройде конкурс, зможуть отримати нові знання.

Робота в бюро буде не лише цікавою, а й добре оплачуватиметься. Розмір заробітної плати буде вищим, ніж на державній службі і становитиме від 3,5 до 4,5 тис. грн.

Дані реформи Міністерства юстиції полягають у тому, що на місці старих районних управлінь буде фактично створено «сервісні центри», які допомагатимуть нашим громадянам отримати правову допомогу. Місією бюро є посилення правової спроможності територіальних громад.

Працівники бюро займатимуться наданням безоплатної первинної правової допомоги (юридичні консультації), забезпеченням доступом до безоплатної вторинної правової допомоги (прийом звернень від громадян) та, власне, її наданням (здійснення представництва інтересів клієнтів у суді, складання процесуальних документів), консультуванням громадян та допомогою в отриманні електронних сервісів Мінюсту.

У Мені бюро не відкриватиметься, оскільки вже з 1 липня минулого року працює Менський місцевий центр з надання БВПД, який вже понад 10 місяців надає безоплатну вторинну правову допомогу всім громадянам, що мають на неї право за Законом України “Про безоплатну правову допомогу” та які звертаються до центру.

Станом на 1 травня було зареєстровано 475 звернень. Громадяни звертаються не тільки для того, щоб їхні інтереси були представлені в суді адвокатом, а й за отриманням юридичної консультації.

Коментарі закриті.