gripУсім відомо, наскільки небезпечним є грип. Нерідко він приносить тяжкі ускладнення. Тож не завадить вкотре нагадати, яким чином можна убезпечити себе від цієї підступної недуги.

Перші симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Про це нагадує лікар-епідеміолог Чернігівського міжрайонного управління головного управління держсанепідемслужби України у Чернігівській області Петро Войло:

– Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за чотири – п’ять днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень. Вірус грипу небезпечний, але не всесильний, тому можна легко уникнути зараження у період сезонного підйому захворюваності та навіть під час епідемії, якщо дотримуватися кількох простих речей.

Отож потрібно:

– уникати скупчень людей;

– користуватися одноразовими масками;

– користуватися одноразовими паперовими серветками і рушниками після миття рук та для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, при нежиті;

– регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання у помешканні і в робочих приміщеннях;

– повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми та переохолодження;

– мати чисті руки, бо інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.

Основним заходом профілактики захворювань та попередження епідемічних ускладнень з ГРВІ та грипу залишається вакцинація. Особливо це актуально для осіб з груп епідемічного ризику (медичних працівників, працівників закладів освіти, торгівлі, транспорту, сфери обслуговування, учнів та студентів тощо) та медичного ризику (осіб з хронічними захворюваннями серцево-судинної та дихальної систем). Щорічна вакцинація є найбільш ефективним засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Коментарі закриті.