Усім відомо, наскільки небезпечним є грип. Нерідко він приносить тяжкі ускладнення. Тож не завадить вкотре нагадати, яким чином можна убезпечити себе від цієї підступної недуги.
Перші симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Про це нагадує лікар-епідеміолог Чернігівського міжрайонного управління головного управління держсанепідемслужби України у Чернігівській області Петро Войло:
– Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за чотири – п’ять днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень. Вірус грипу небезпечний, але не всесильний, тому можна легко уникнути зараження у період сезонного підйому захворюваності та навіть під час епідемії, якщо дотримуватися кількох простих речей.
Отож потрібно:
– уникати скупчень людей;
– користуватися одноразовими масками;
– користуватися одноразовими паперовими серветками і рушниками після миття рук та для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, при нежиті;
– регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання у помешканні і в робочих приміщеннях;
– повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми та переохолодження;
– мати чисті руки, бо інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.
Основним заходом профілактики захворювань та попередження епідемічних ускладнень з ГРВІ та грипу залишається вакцинація. Особливо це актуально для осіб з груп епідемічного ризику (медичних працівників, працівників закладів освіти, торгівлі, транспорту, сфери обслуговування, учнів та студентів тощо) та медичного ризику (осіб з хронічними захворюваннями серцево-судинної та дихальної систем). Щорічна вакцинація є найбільш ефективним засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.