Свято-Михайлівська церква, що у селі Городище Менського району, в хрест якої 28 липня минулого року влучила блискавка, досі не відремонтована, повідомляє обласний тижневик “Вісник Ч”.

Дощ з даху вже не капає. Але до завершення ремонту далеко. За словами старости, ікони з церкви досі лежать по людях. Вогонь попрацював добре — пошкодив хрест, купол, середину приміщення.

Гроші почали збирати одразу, з прихожан, фермерів, допомогла Києво-Печерська лавра.

— Зовнішні роботи майже зроблені, а всередині ще треба ремонтувати, — каже 57-річна староста церкви Валентина Шевченко. — Потрібні гроші, ще тисяч сто, а їх нема. Зараз надходження коштів призупинилось. Свята, піст — ми трохи розслабилися.

На днях ми, представники церкви, їздили по кладовищах, у нас у селі їх три. Ходили з коробкою з-під цукерок. Були Пасха, поминальні дні — до місцевих жителів у гості приїжджають їх круті дочки, сини. Зверталися до них. Місцеві ж уже допомагали, ще й по кілька разів. На кладовищах хто двісті гривень кидав, а хто і не підходив. Думаю, кілька тисяч зібрали.

За словами старости, на ремонт церкви вже витратили близько чотирьохсот тисяч гривень.

— Ще й фермери допомагали — це близько півмільйона. Давали гроші, техніку. Віктор Ковбаса оплачував роботу працівників, завдяки йому на нас місяць робила пилорама. Одразу дав тридцять тисяч на хрест, метал на купол. Юрій Погребний перевозив технікою ліс, поставив вікна. Допомагали й орендарі.

— З двору в одному місці залишилось оббити церкву деревом. Усередині — оббивати, частково міняти підлогу, фарбувати. Треба закупити матеріал, щоб оббити зсередини купол. Шукаємо спеціаліста, щоб підказав, який саме. Може, щось на кшталт пластику. Бо фарбувати часто його ми не в змозі.

— Коли церква буде повністю відремонтована?

— Рік ще точно потрібен, — відповідає Валентина Миколаївна. Валентина Шевченко стала старостою не так давно — в серпні буде рік. Вона — колишній секретар сільради, зараз на пенсії. З листопада минулого року у Свято-Михайлівській церкві служить 36-річний монах отець Павло.

Коментарі закриті.