Валерій Рачков.
Валерій Рачков.
З 1 січня 2013 року набув чинності Закон України «Про громадські об’єднання», який запровадив нові підходи до створення та реєстрації громадських організацій та їх спілок.

Про це повідомив начальник реєстраційної служби Менського районного управління юстиції Валерій Рачков.

Реєстрація та прийняття письмового повідомлення громадського об’єднання нині здійснюється реєстраційними службами районних, міськрайонних, міських управлінь юстиції за місцезнаходженням громадського об’єднання. Головне управління юстиції у Чернігівській області, а також виконавчі комітети міських, сільських, селищних рад з 1 січня 2013 року втратили повноваження щодо легалізації об’єднань громадян.

Важливо, що первинна реєстрація громадських об’єднань стала безкоштовною. Плата буде стягуватись за внесення змін до статуту, видачу дубліката оригіналу свідоцтва про реєстрацію або статуту громадського об`єднання.

Громадські організації, їх спілки, зареєстровані головним управлінням юстиції у Чернігівській області, мають право до 1 січня 2015 року звернутися із заявою про передачу їхніх справ до уповноваженого органу з питань реєстрації за своїм місцезнаходженням з метою проведення реєстраційних дій. Така справа передається відповідному органу протягом трьох робочих днів з дня надходження заяви.

Після закінчення дворічного строку органи, які здійснювали реєстрацію громадських організацій та їх спілок до 1 січня 2013 року, забезпечують пересилання реєстраційних справ до уповноважених органів з питань реєстрації за місцезнаходженням громадських організацій та їх спілок.

Зареєстровані до 1 січня 2013 року громадські організації та їх спілки не потребують перереєстрації.

Приведення статутів громадських організацій у відповідність до вимог Закону України «Про громадські об’єднання», зокрема статті 11 про статут, може відбуватись безоплатно протягом п’яти років, тобто до 1 січня 2018 року.

Коментарі закриті.