Громадська рада простягла руку допомоги ОСББ На черговому засіданні громадської ради при райдержадміністрації її ряди зросли ще на одного представника. А гостями засідання стали керівники кількох об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) нашого міста. Розглядалися і більш глобальні питання.

«Розбалансовані» багатоповерхівки

Сімнадцятим представником громадської ради став Сергій Аношко, котрого делегував Менський Курінь Чернігівського округу міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».

Але головне питання, яке було винесене на засідання, стосувалося співпраці влади, громадськості та керівників ОСББ.

Начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації Тетяна Марцева та головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства РДА Сергій Лавський розповіли про порядок реєстрації ОСББ, правові особливості їх існування.

У нашому місті діють 18 ОСББ та два житлово-будинкові комітети. Але проблем поки що значно більше, ніж досягнень.

– Із своїми бідами ми залишилися наодинці, – констатувала керівник ОСББ «Берізка» Уляна Месевра. – Передача будинків відбулася без капітальних ремонтів, до цього часу неможливо визначитися з балансоутримувачем будівель. Фінансування з боку держави та органів місцевого самоврядування останнім часом практично немає. Навіть «ливнівка» (каналізаційна мережа для відводу дощових та талих вод – авт.) до цього часу не має власника, а отже і якісного обслуговування.

Уляну Пилипівну підтримали керівники ОСББ «Надія» та «Суворова-1» Валентина Катайло і Людмила Крамаренко.
Під час обговорення усі зійшлися на думці, що проблеми повинні мати чітке юридичне обґрунтування. Учасники засідання рекомендували міській раді спільно з райдержадміністрацією надавати методичну та юридичну допомогу щодо взяття на баланс багатоквартирних будинків, визначитися з проведенням семінарських занять для керівників ОСББ.

Міськрада ще й має провести роботу по взяттю на баланс ливневої каналізації та прискорити роботи по визначенню балансоутримувачів багатоквартирних будинків.

Як розбудити?

Заступник голови громадської ради Сергій Трегубенко запропонував створити робочу групу для розроблення комплексної програми розвитку громадянського суспільства у районі.

– Радянська система перестала працювати, – пояснив свою позицію Сергій Миколайович, – але громадяни так і не стали повноправними господарями у місті, області, державі. Потрібно звільнятися від неякісних виборів, демагогії, випадкових представників громади. А отже – розвивати громадянське суспільство усіма можливими способами.

Сергія Трегубенка підтримали деякі члени громадської ради. Але більшість визнали пропозицію занадто розпливчастою, позбавленою конкретних пропозицій.

– Дійсно, наша громадськість нагадує сплячу красуню, – висловила думку більшості секретар громадської ради Валентина Оліфіренко. – І її потрібно будити. Для цього і працює наша рада, існують прямі телефонні лінії з керівниками практично усіх установ, служб та організацій району, створено сайти РДА, міської та районної ради, де можна ознайомитися з новими рішеннями і розпорядженнями. З цією метою відбуваються загальні збори громадян та висвітлення реалій сьогодення в районних ЗМІ. А нічого нового Сергій Миколайович так і не запропонував.

За пропозицією Михайла Бурмаки це питання було зняте, як непідготовлене. Можливо, його розглянуть вже на наступному засіданні.

Коментарі закриті.