Громадська рада обговорила люстраціюКоли активну участь у житті міста, окремої громади та й держави загалом беруть громадські активісти та організації – це чудово. І з цим ніхто не може посперечатися. Ось і наша громадська рада, як консультативно-дорадчий орган при Менській райдержадміністрації, формувалася, мабуть, із такою ж метою. А якщо є мета, то обов’язково повинен бути і рух.

Перевірятимуть два роки

На засідання громадської ради питання виносилися насущні: основні положення Закону України «Про очищення державної влади» та проведення люстрації на Менщині, участь громадськості у обговоренні життя району, підведення підсумків діяльності за минулий рік.

На основних положеннях Закону «Про очищення влади» зупинилися юристи Володимир Єрмоленко та Тетяна Марцева. Інформація цікава і корисна, але наразі у нашому районі під дію цього закону потрапив би тільки попередній голова РДА, який вже давно звільнився.

По інших посадах, а це усі держслужбовці і працівники органів місцевого самоврядування (за виключенням виборних посад), буде проводитися перевірка, термін проведення – до двох місяців. А практично процедура перевірки розтягнеться на найближчі два роки. Адже під дію закону потрапляють до мільйона осіб по всій Україні.

Закон викликав жваве обговорення серед учасників заходу. Було відмічено, що його прийняття дещо запізніле, та й сам документ далеко не досконалий. Виникло навіть питання: чи взагалі потрібно виконувати такий закон?

Запам’яталися слова підприємця Юрія Цигипи:

– Про що ми тут говоримо? Як можна не виконувати закон? Тоді давайте не платити податки, ігнорувати законодавство, яке вважаємо не зовсім правильним. Це ж абсурд! Людина, чия посада потрапляє під люстрацію, повин­на навіть просто із моральної точки зору обов’язково подати заяву. А от підтримати цю людину у подальшому, якщо вона гарний фахівець, подати свої пропозиції щодо коригування даного закону – це вже дійсно справа громадських організацій і активістів.

Слово і діло

Про участь громадськості в обговоренні суспільно-важливих питань життя району доповів Сергій Трегубенко, заступник голови громадської ради. Він же зупинився на проблемі «не зовсім чистих» минулих виборів до Верховної Ради.

А ось послухати звіт про діяльність громадської ради так і не вдалося. Голова ради була відсутня, заступник не готувався.

Рішення останнього засідання громадської ради такі: взяти до відома Закон України «Про очищення державної влади» («і шо?», як говорять в Одесі), перенести звіт про проведену роботу на січень наступного року і створити ініціативну робочу групу з підготовки установчих зборів для формування нового складу громадської ради (майже всі «старі» представники написали заяви про вступ). Хоча найактивніші все ж таки дуже сподіваються, що в раді з’явиться «нова кров», і сюди захочуть увійти молоді ініціативні люди та представники інших громадських організацій.

Головними завданнями, які ставить перед собою громадська рада, є внесення своїх пропозицій та зауважень з метою підвищення ефективності роботи виконавчих органів влади Менщини, здійснення контрольних функцій, популяризація активної громадської позиції.

І якщо раніше на її засіданнях розглядали і життєво важливі проблеми міста (вуличне водопостачання, існування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та інші), то останнім часом резонансу не чути. Навіть після обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади від представників громадської ради надійшло… нуль пропозицій.

Коментарі закриті.