Громада Блистови працює злагоджено
Проблеми територіальної громади однаково хвилюють усіх – секретаря сільської ради Ольгу Сук, сільського голову Юрія Мишкіна (на знімку в центрі) і пенсіонера Миколу Сухоноса.
Населення у Блистові Менського району складає 825 осіб,

74 з яких у селі не проживають, хоча і зареєстровані. А 58 – не мають реєстрації, але мешкають у Блистові. Торік народилося шестеро немовлят, 24 людини померло. У селі не залишилося жодного учасника бойових дій.

Народ дружний

– Мені соромно звітувати за свою роботу у минулому році, – сказав сільський голова Юрій Мишкін на загальних зборах. – Дороги в селі не ремонтувалися, вуличного освітлення як не було, так нема. Не покладено жодного метра тротуарної плитки, а калюжа перед сільрадою вже добре очі намуляла.

Та не все так погано. Люди живуть у Блистові працьовиті, добрі і щирі. Вони утримують 303 корови, 106 коней, мають 37 тракторів, шість зернозбиральних комбайнів і стільки ж картоплезбиральних, є три преси для тюкування сіна.

Блистівчани – народ дружний. Сталося так, що у молодої сім’ї згоріла хата, а сільський медик потрапив на лікування до райлікарні. Депутати пішли по своїх вулицях і зібрали гроші і на нове житло, і на лікування фельдшеру.

– І не тільки депутати у нас небайдужі до сільських проблем, – наголосив сільський голова. – Валентина Костюченко порушила питання доставки газових балонів її односельцям, виплати дотацій за здане молоко. Спритні ділки на чужому горі набивали власні кишені грішми за поховальні атрибути – домовини, хрести, вінки. Приміром, купуючи у Мені труну за 100 гривень, у Блистові продавали по 500. Тепер цей товар знаходиться у церкві і реалізується за прийнятними цінами.

У селі нема природного газу і дитсадка. Ці дві проблеми давно потребують вирішення, але без грошей і державної підтримки самим блистівчанам їх не розв’язати.

Як можуть, облаштовують свої обійстя зручностями – 74 двори мають холодну і гарячу воду, встановили бойлери, ванни, душові кабінки. Пробивають свердловини, купують насосні станції. А п’ять років тому тільки п’ять сімей мали і воду в хаті, і всі зручності.

Дістають хулігани

Дільничному інспектору міліції Дмитру Шишизі у Блистові роботи вистачає. Допомагає йому боротися з правопорушниками і сільський голова. Хтось із молодих людей потрощив автобусну зупинку, то Юрію Миколайовичу вдалося їх знайти і примусити відремонтувати те, що понівечили.

А одного хулігана і дебошира боїться все село. Він вдома побив вікна, ножем порізав руку матері, забирає у старих людей гроші – в однієї бабусі поживився 900 гривнями. Однак затримати його, ізолювати міліція сама не може, бо тепер рішення повинен приймати суд.

Село має жити, працювати. У цьому році громада планує відремонтувати підлогу у фельдшерсько-акушерському пункті, прокласти тротуарну плитку до пам’ятного знаку Терентію Кореню – відомому на весь світ силачу.

Надають допомогу селу і орендарі земельних паїв – фермерське господарство «Бутенко» та «Олстас-льон». Дороги від снігу власними тракторами прочищали місцеві жителі Анатолій Коваленко та Андрій Гальчук.

Громада у Блистові ділова, не байдужа. А вона, як відомо, велика сила. Про це сказав у своєму виступі заступник голови районної ради Віктор Лях. Він пропонував землякам звертатися до нього для вирішення наболілих питань на районному рівні.

Коментарі закриті.