гройсманПрем’єр-міністр презентує на засіданні Кабміну новий Закон про пенсійну реформу. Мінімальну пенсію можуть підняти вже з 1 жовтня до 3764 гривень, – передає Цензор.НЕТ.

Сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив про розгляд на засіданні уряду нового закону про Пенсійну реформу, який дозволить підняти виплати українським пенсіонерам.
 
У презентації, яку продемонстрував на засіданні Кабміну Гройсман, повідомляється, що більшість пенсіонерів сьогодні живуть за межею бідності, отримуючи 1312 гривень на місяць. Середня пенсія в країні становить 1820 гривень.
 
– Ніхто в Україні не може спрогнозувати, якою буде його пенсія. Фактично, сьогодні, скільки б ти не заробляв – все одно отримаєш мінімальну пенсію, – сказав Гройсман.
8 мільйонів осіб в Україні отримують мінімальні виплати, і система не дозволяє збільшити їх.
 
– Люди, які вийшли на пенсію, з кожним роком стають тільки біднішими, – повідомив Гройсман, пояснюючи це тим, що пенсії в країні підвищуються значно рідше, ніж зарплати.
 
– Пенсійна система хвора, і її треба лікувати, – заявив Гройсман.
 
За словами прем’єра, пенсійна реформа осучаснить пенсії. Кабмін має намір ввести нові правила, які дозволять збільшити розмір мінімальної пенсії із 1312 грн до 3764 грн вже з 1 жовтня.
За словами Гройсмана, постійне збільшення дефіциту ПФ ставить під загрозу виплати пенсій.
Після підняття мінімальної зарплати, за словами Гройсмана, виростуть і доходи від ЄСВ, що дозволить збільшити виплати пенсіонерам.
Крім того, прем’єр повідомив, що пенсійний вік для українців не зміниться. Зміни торкнуться лише терміну страхового стажу – він буде 25 років.

Коментарі закриті.